Draugaukime

facebook-icon-5

Susipažinkime

youtube-1-38

 

Pasiklausykime

unnamed

 

„Sietuva“ gerą nuotaiką jums dovanoja,
Trypia smagiai, kad net scena kilnojas.
Mintį gvildena, į šokį pina,
Kuria pašėlusiai linksmą studentų suktinį.

aboutus_coverVTDK jaunimo tautinių šokių ansamblis „Sietuva“ – gilias tradicijas ir ilgą istoriją turintis kolektyvas, skaičiuojantis savo metus nuo 1956 m. Šiuo metu ansamblį sudaro šokėjų grupė ir liaudies instrumentų orkestras. „Sietuvoje“ šoka ir groja įvairių specialybių jauni žmonės, kuriems miela lietuvių liaudies kultūra. Galima tik pasidžiaugti, kad „ugnelė“ širdyje ansamblio šokėjus kiekvieną savaitę kviečia susiburti ir repetuoti, groti ir dalyvauti koncertuose.

 Ansamblis „Sietuva“ – nuolatinis pasaulio lietuvių dainų švenčių, Pabaltijo šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, konkursų „Klumpakojis“ ir „Kadagys“ dalyvis. Kolektyvas koncertavo visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kasmet dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose užsienyje. Ansamblio profesionalumo ir pasiryžimo toliau tobulėti įvertinimas – 2003 m. ir 2017 m. „Sietuvai“ skirti „Auksinės paukštės“ apdovanojimai, ant savo sparnų iki šiol nešantis norą kurti ir didžiuotis tautiniu šokiu.

sietuva_uzrasas

DAUGIAU:

Jaunimo tautinių šokių ansamblis „Sietuva“ buvo įkurtas 1956 m. Vėliau prie šokių grupės prisidėjo ir liaudies instrumentų orkestras. Ansamblis atlieka lietuvių liaudies sceninius (liaudiškus) šokius pagal autorinę ir tradicinę liaudies muziką. Kolektyvo repertuarą sudaro geriausi ir naujausi žanro kūriniai. „Sietuvoje“ šoka ir groja jauni žmonės, kuriems miela lietuvių liaudies kultūra. Galima tik pasidžiaugti, kad „ugnelė“ širdyje ansamblio šokėjus ir muzikantus  kiekvieną savaitę kviečia susiburti ir repetuoti, groti bei dalyvauti koncertuose.

Ansamblis „Sietuva“ – nuolatinis pasaulio lietuvių dainų švenčių, Pabaltijo šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis. Koncertuota visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose Belgijoje, Turkijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Italijoje, Kinijoje ir kitur. Du kartus iš eilės (2001 m. ir 2003 m.) kolektyvas laimėjo II vietą nacionaliniame šokių kolektyvų konkurse „Klumpakojis“, 2010 metais – I vietą, o 2016 metais pelnė laureato vardą studentiškų kolektyvų kategorijoje.

Svarbiausi paskutinių dešimtmečių ansamblio įvertinimai – 2003 m. ir 2017 m. gauti „Aukso paukštės“ apdovanojimai, skirtas „Sietuvai“ kaip geriausiam Lietuvos tautinių šokių ansambliui, ir 2015 m. konkurso „Kadagys“ laureato vardas.

Ilgą laiką, daugiau nei dvidešimt metų, „Sietuvos“ kolektyvui, o vėliau jau ir ansambliui vadovavo Petras Repečka – garsus respublikinių dainų švenčių baletmeisteris, pasaulio jaunimo ir studentų festivalių  bei Maskvos olimpiados švenčių konsultantas. Jo vadovavimo metais  su koncertine programa apvažiuota visa buvusi Tarybų Sąjunga: Latvija, Estija, Baltarusija, Azerbaidžanas, Moldavija, Ukraina; ansamblis koncertavo Lenkijoje, dalyvavo visose respublikinėse dainų šventėse ir sąjunginiuose renginiuose Maskvoje, šoko Pasauliniame jaunimo festivalyje Maskvoje bei XX vasaros olimpinių žaidynių atidaryme, kur dalyvavo tik keturi kolektyvai iš Lietuvos.

1993 m. vadovauti „Sietuvai“ pradėjo Vladimiras Ūsovas, kuris su nedidele pertrauka vadovavo kolektyvui iki 2011 m. Jam stojus prie ansamblio vairo, „Sietuvos“ repertuaras pasipildė naujais vadovo sukurtais šokiais („Galiopas“, „Žalnieriukas“ ir kt.). V. Ūsovo kūrybos darbai – šokiai „Taukačikas“ ir „Šleiva, kreiva karvė“ – net buvo įtraukti į 2009 m. Tūkstantmečio dainų šventės Šokių dienos programą. Vadovaujant V. Ūsovui „Sietuva“ bendradarbiavo su profesionaliais choreografais: Ričardu Tamučiu (1927–2015), Laimute Kisieliene; kompozitoriais: Jūrate Baltramiejūnaite ir Arūnu Rakšniu. Taip pat aktyviai bendradarbiauta su baletmeisteriu Alfredu Kondratavičiumi, kurio sukurti šokiai pasižymi išties savitu stiliumi.

Nuo 2011 m. Ansamblio meno vadovo pareigas eina Edmundas Žička.

„Sietuvos“ ansamblyje susibūrė tie jauni žmonės, kuriems įdomu ir malonu puoselėti šalies kultūrą. Tikriausiai ne veltui šiam kolektyvui buvo suteiktas toks skambus vardas. Juk „sietuva“ – ežerų ar upių santaka. Jos vingiuoja savo vagas kiekviena į skirtingą pusę, tačiau vis tiek yra vieta, į kurią upės suteka ir taip susipina į plačią vandenų pynę.

Repeticijos vyksta kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį nuo 19 val. VTDK, adresu: Antakalnio g. 54, Vilnius.

Malonių akimirkų ir gražių koncertų kartu su  „Sietuva“!