2016 Birželis Regioniniai polkos savitumai

Pristatome ansamblio vadovo mintis apie regioninius polkos atlikimo savitumus Lietuvoje. Paskelbti šią medžiagą paskatino noras prisidėti prie liaudiškos choreografinės medžiagos gausinimo. Be to, Lietuvoje nėra vieno šaltinio, kuriame būtų nagrinėjami tik polkos šokimo žingsniai. Tad skelbiama medžiaga nors iš dalies užpildo šią spragą.

Darbe bandoma išsiaiškinti, kokie polkų šokimo žingsnių variantai labiausiai paplito Dzūkijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ir Žemaitijos etnografiniuose regionuose. Pasirinktas darbo objektas – polkos šokimo žingsniai.

Tikimės, kad pristatoma medžiaga bus įdomi liaudiško šokio specialistams ir prisidės prie liaudiškų šokių aruodo gausinimo.

Su tekstu galima buvo susipapažinti 2016 metais.


2016 Balandis Pasirodymai balandžio mėnesį

Balandžio 2 d. 17 val. dalyvausime VII-oje tarptautinėje liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių šventėje-festivalyje „Universitas Vilnensis-2016” ir VU teatro salėje (Universiteto g. 3) pašoksime tris šokius: „Malūnėlis”, „Jadvyga” ir „Bėgtinė paskutinė”.
Balandžio 30 d. švęsime Tarptautinę šokių dieną, tad ieškokite mūsų senamiestyje 🙂


2016 Kovas Ačiū už Jūsų palaikymą

Dėkojame visiems už palaikymą ir balsus. Dėkojame už gražius atsiliepimus ir komplimentus. Tariam didelį AČIŪ sirgaliams ir žiūrovams. Mums buvo labai malonu girdėte, kad Jums patiko mūsų pasirodymai. Projekte „Kadagys” mes smagiai praleidome laiką ir įgijome naujos patirties. O dabar truputi atsipusime ir vėl kibsime į darbą, nes mūsų laukia jubiliejinis koncertas!

su zalvariniu


2016 Kovas Einame toliau

Antroje TV projekto „Kadagys” laidoje mes buvome jausmingi, scenoje stengėmės atiduoti visą save. Manome, kad mums pavyko perteikti dainos nuotaiką ir dėkojame komisijai už dešimtuką!

tv3_2laida

Susumavus pirmos ir antros laidos rezultatus mes prasmukome į kitą etapą 🙂 Džiaugiamės, kad ženkliai pagerinome balsavimo http://kadagys.tv3.lt rezultatą, bet mums vis tiek pritruko Jūsų balsų, kad šiame balsavime neliktume paskutinėje vietoje 🙁 Tad labai labai LABAI lauksime Jūsų palaikymo kovo 6 d. 19:30 val. Žiūrėkit mus per TV3 ir nepamirškite MŪSŲ PASIRODYMO METU atiduoti savo balso http://kadagys.tv3.lt 🙂 Ačiū!!!

Balsavimas telefonu mums buvo truputį geresnis. Pirmoje laidoje pagal Jūsų skambučius užėmėme 7-ą vietą, antroje laidoje – 9. O kad ir toliau mums sektųsi, visos laidos metu skambinkite numeriu 8 800 777 01, juk tai nieko nekainuoja!

Trečioje laidoje mums padės folk-rock’o grupė „Žalvarinis”. Kartu pristatysime kurinį „Skridom, bėgom” iš naujo grupės albumo. Žadam daug energijos ir gerą nuotaiką!


2016 Vasaris Po pirmos laidos

tv3_1laida
Štai ir startavome. 🙂 Mūsų „tautiniai in retro“ pagal „Norim dar“ tikrai išsiskyrė. Ar tai gerai, ar blogai spręsti Jums. O mes norėjome Jus pradžiuginti, palinksminti ir pažiūrėti kaip kartu dera tautiniai ir retro stiliai. Iš Jūsų atsiliepimų sužinojome, kad žiūrovai pasigedo mūsų pasirodyme tautiškumo, ir mes su tuo sutinkame. Pasistengsime pasitaisyti! Tačiau, artimiausiose laidose neplanuojame šokti savo „įprasto“ repertuaro. Juk jei visi šoks tą patį – bus labai vienoda ir nuobodu! Tad stebėkite, vertinkite ir pasisakykite 😉

Antroje laidoje Jums parodysime XXI amžiaus šokius. Skambės XXI amžiaus daina, šoks XXI amžiaus jaunimas ir bus XXI amžiaus choreografija. Pristatysime „tautinius in modern“ 🙂 Tad Vasario 28 d., 19:30, per TV3 laukite mūsų antro pasirodymo. Šį kartą pasirodysime aštunti.

Ansamblio “Sietuva” numeris lieka toks pats: 8 800 777 01. Skambinti galite tiesioginės transliacijos metu. Skambutis visiškai NEMOKAMAS! Balsuokite už kolektyvo pasirodymą taip pat ir internetu – kol bus rodomas kolektyvo prisistatymo filmukas, pasiruošimas pasirodymui ir pats pasirodymas iki jo pabaigos, keliaukite į http://kadagys.tv3.lt ir spauskite mygtuką „Palaikau!“. Deja, balsuoti bus galima iš savo telefono aparato tik vieną kartą, todėl kvieskite šeimos narius, draugus ir kaimynus prisijungti prie Jūsų ir palaikyti VTDK ansamblį „Sietuva“!


2016 Vasaris TV3 šokių projektas

KADAGYS_LOGO00185
Liaudiškų šokių ansamblių varžytuvės „Kadagys” persikelia į televiziją!

TV3 televizija ir „Just.tv” nutarė surizikuoti ir pasiūlyti žiūrovams naują šokių projektą, kuriame varžysis liaudiškų šokių grupės. Taigi, jau vasario 21 d. vakare per TV3 žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš Kauno sporto halės. Pirmoje laidoje prisistatys visi 10 kolektyvų: KTU „Nemunas, VGTU „Vingis”, LSMU „Ave Vita”, VU dainų ir šokių ansamblis, Vilniaus Kirtimų KC „Vilniaus pynimėlis”, Panevėžio „Pynimėlis”, N. Akmenės „Alsa”, lenkų liaudiškų šokių kolektyvas “Perla” iš Nemenčinės, svečiai iš Latvijos ir mes – VTDK „Sietuva”. Vien iš kolektyvų pavadinimų galima spręsti, kad susirinko rimta kompanija.

Norime pranešti, kad specialiai šiam projektui ruošiame naujus šokius, tad mūsų nuolatiniai koncertų žiūrovai taip pat pamatys šį tą naujo. 🙂 Iškart perspėjame, kad į šį televizijos projektą žiūrime kaip į nuotykį, todėl pirmose laidose nutolsime nuo tradicinės liaudiškos choreografijos. Bandysime praplėsti „tautinių” šokių rėmus ir paieškoti galimų sąsajų su kitais šokių stiliais. Pavyzdžiui, pirmoje laidoje planuojame išbandyti retro. Beje, mūsų „tautinius in retro” 🙂 galėsite pamatyti jau vasario 14 d. per laidos „X faktorius” finalą.
Laukiame Jūsų palaikymo, tad aktyviai balsuokite! 😉


2016 Vasaris Vasario 16-osios koncertas

Tradicinis Vilniaus miesto dainų ir šokių ansamblių koncertas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti, įvyks 2016 m. vasario 16 d. 16 val. M. K. Čiurlinio menų mokyklos Šokio teatre (T.Kosciuškos g. 11). Koncertą organizuoja Lietuvos choreografų asociacija, remia Vilniaus miesto savivaldybė.
Kaip ir kasmet koncerte pasirodys gausus būrys šokėjų, muzikantų ir dainininkų. Įėjimas nemokamas.
Laukiame Jūsų koncerte.


2015 Gruodis Atėjo Šv. Kalėdos

Nors už lango pavasariški orai, kalendorius rodo, kad atėjo kalėdinių atostogų metas, tad mes išėjome ilsėtis 🙂 Į repeticijų salę grįšime kai bus nupuoštos Kalėdų eglutės.
Taip pat norime informuoti, kad gruodžio 12 d. šėlome Sietuvos kalėdiniame vakarėlyje. Šiemet į jį susirinko įvairių profesijų atstovai: nuo statybininkų ir auto mechanikų iki dvasininkų 🙂
2015-ieji metai ansambliui buvo tiesiog puikūs: laimėjome konkursą „Kadagys”, keliavome į Italiją ir Kiniją, repertuarą papildėme naujais kūriniais. Tad norisi padėkoti ansambliečiams už nuoširdų darbą ir pastangas, o žiūrovams už palaikymą, aplodismentus ir gražius atsiliepimus. Ačiū.

P.S. pavasarį kviesime visus į jubiliejų!


2015 Lapkritis Su Sietuva pildosi svajonės!

Turbūt ne vieno šokėjo ir ne vienos šokėjos svajonė išsipildė apsilankius tolimojoje Kinijoje. Į ilgai lauktą ir planuotą kelionę išvykome rugsėjo 13 dieną ir jau po daugiau nei pusės paros skrydžių nusileidome Šanchajuje. Vos per dvi dienas trukusio turistavimo milžiniškame mieste, spėjome sudalyvauti tikrojoje arbatos ceremonijoje, apsilankyti vandens mieste, budistų šventykloje, muziejuose ir pasivaikščioti po senamiestį. Kaip ir tikėta, susidūrėme su kiniškos virtuvės ypatumais, kurie, deja, atitiko tik nedidelės mūsų kolektyvo dalies skonius. Vieninteliu vadovu galime didžiuotis, paragavusiu beveik kiekvieno patiekalo. Bet virtų vištos kojelių su padažu ir jis atsisakė 🙂
2015sanhajussmall
O kaip sietuviečiai be nuotykių ir be šokių?! Ilgai neužsibuvę Šanchajuje, sėdome į traukinį ir pajudėjome link Luoyang miesto. Plackarto tipo vagone netruko iššūkių, tačiau 16 val. trukusi kelionė tikrai neprailgo.

Luoyang – rytinė šilko kelio pradžia. Ir miesto kultūros turizmo festivalis sulaukė didelio dėmesio. Gal derėtų būti santūresniems, bet be kitų festivalio dalyvių, atvykusių iš Rusijos, Vengrijos, Indijos, Ispanijos, Turkijos ir Bulgarijos, mūsų pasirodymai buvo apdovanoti gausiausiais aplodismentais. Norime paminėti ir tai, kad Sietuvos šokių grupė kinams surengė išskirtinį savo pasirodymą ir koncerto metu ne tik sušoko, bet ir sudainavo lietuvių liaudies dainą „Ant kalno karklai siūbavo”. Festivalio metu turėjome daug laiko susipažinimui su miestu ir apylinkėmis. Pabuvome UNESCO paveldui priklausančioje budistų šventykloje po atviru dangumi, pavadinta Longmen Grottoes. Retas mūsų iki to yra regėjęs tokio įspūdingumo akmens raižinius. Pabandykit atspėti, kiek vien budos statulų matėme? Ne, ne šimtą ir ne tūkstantį, o viso jų yra net 110,000!

Sietuviečiai įsitikino, jog kinai ne tik gudrūs verslininkai (apie tai dar pasidalinsim mintimis vėliau), bet ir tikrai pasižymėję menininkai bei preciziškumo jame meistrai. Mums labai patiko koncertuoti iš medžio išraižytų, gigantiško dydžio figūrų parke. Taip pat visiems įdomia atrakcija tapo vizitas pas premjerą kalnuose. Jis buvo svetingas: pakoncertavę turėjome progą pasižvalgyti po rūmus ir pasiklausyti išskirtinio muzikinio pasirodymo.

2015buddasmall2015sienaKita diena buvo dar įdomesnė. Nors oras nedžiugino, drąsiai nuvykome dar arčiau debesų, kur gyvena kung fu meistrai, Shaolino vienuoliai. Čia stebėtas kovų šou mus tiesiog sužavėjo!
Atėjus laikui atsisveikinome su festivaliu ir toliau išvykome turistauti į Pekiną. Mūsų svarbiausias tikslas atvykus buvo Didžioji kinų siena. Užlipom į šią nuostabią, rankų darbo įžymybę ir nenorėjom leistis žemyn. Vaizdų grožis mus pakerėjo, o sienos didybė ir tvirtumas atėmė žadą.

Nors mūsų numatyta viešnagė Kinijoje pamažu judėjo link pabaigos, suspėjome apžiūrėti Vasaros rūmus. Tai plačių ežerų ansambliai, pasakiško grožio sodai ir kelios dešimtys rūmų. Vasaros rūmai dvelkia gilia istorija ir mini daug legendų. Dabar jų ne vieną ir mes galime jums papasakoti 😉

Paskutinį vakarą Pekine ir Kinijoje išėjome ieškoti trukusių lauktuvių. Ir vėl kinų verslumas pasižymėjo visu gražumu. Gerai, kad tarp mūsų yra puikių derybininkų. Įsitikinome, kad su kinais derėtis reikia iki pažaliavimo!

Rugsėjo 24 išvykom į Lietuvą. Mes nebuvom nusiminę dėl pasibaigusios kelionės, o atvirkščiai jautėmės laimingi. Laimingi, nes sudalyvavom, tiek daug visko pamatėm ir patyrėm, paragavom ir kad labiausiai esame laukiami namuose.

Tikimės, jog mūsų pasakojimas neprailgo ir bent mažą dalį savo įspūdžių perteikėm ir jums. Bet kaip ir visada, mums svarbiausia gastrolių dalis buvo puikus laikas praleistas drauge!

Vilma


2015 Lapkritis Linksminkimos 2015

Maloniai kviečiame į studentų liaudiškos muzikos festivalio Linksminkimos 2015 koncertus:
Lapkričio 20 d. (penktadienis) 18.00 val. – liaudies instrumentinės muzikos koncertas-konkursas (Lietuvos edukologijos universiteto aktų salė, Studentų g. 39)
Lapkričio 21 d. (šeštadienis) 15.00 val. – šventinis koncertas-paradas „Šokim trypkim, linksmi būkim“ (Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatras, T.Kosciuškos g. 11)


2015 Rugpjūtis   Ciao Italia,

Rugpjūčio 6-15 d. ansamblio „Sietuva” šokėjų grupė lankėsi Italijoje, kur dalyvavo Jaunimo mainų programoje „Erasmus +”. Kelionės metu aplankėme tokius miestelius kaip: Lavello, Pignola, Savoia di Lucania, San Gregorio Magno, Matera ir sostinę Romą. Itališkas maistas, vynas ir melodijos lydėjo mus visos kelionės metu, tad beliko tik mėgautis nuostabiais vaizdais ir šiluma. Kelionė buvo puiki, mums labai patiko! Dėkojame italų grupei už šiltą priėmimą ir smagiai praleistą laiką.

p.s. negalvokite, kad mes tik pramogavome 🙂 spėjome į kitus pažiūrėti ir save parodyti 🙂


2015 Liepa   Atostogaujame

Norime prisipažinti, kad po konkurso aptingome ir išėjome poilsio. O atostogaujame mes kartu, tad birželio 27-28 d. sugužėjome į Anykščius. Šį kartą tai buvo tikra pažintinė kelionė: išbandėme vasaros rogučių trasą,  lipome į Anykščių bažnyčios bokštą,  dalyvavome „Anykščių vyno” degustacijoje, piknikavome prie Puntuko, aplankėme Laimės žiburį ir t. t. Visus įspūdžius vainikavo pasibuvimas sodyboje su visais priklausančiais tokiam pasibuvimui atributais 🙂

Kaip ir kasmet apdovanojome diplomais mūsų sezono geriausius: Martyną – už pažangą, Andrių – už šaunumą, Ievą – už šaunumą ir iniciatyvą 🙂

O toliau mūsų vasaros atostogų planuose – baidarių žygis. Tiesa, dar prieš jį į Italiją planuojame suskraidyti 🙂 Tad laukit iš mūsų naujų žinių.


2015 Gegužė Rezultatai

Su džiaugsmu pranešame, kad Respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse „Kadagys 2015” akademinio jaunimo šokių ansamblių grupėje VTDK „Sietuva” ir VGTU „Vingis” tapo laureatais. Mes taip pat gavome Birštono savivaldybės įsteigtą specialų prizą, o mūsų meno vadovas pripažintas kūrybiškiausiu.

Labai džiugu, kad šį kartą komisija pagerbė ir šauniausius kiekvieno kolektyvo šokėjus. Sveikiname mūsų šaunuolę solistę Vilmą.

Ačiū visiems šokėjams, muzikantams ir sirgaliams


2015 Balandis Koncertas, generalinė repeticija ir konkursas

Balandžio 26 d. 13 val. dalyvausime Vilniaus įgulos karininkų ramovėje rengiamame koncerte Motinos dienai paminėti, o balandžio 30 d. 19:30 visus kviečiame į mūsų konkursinės programos atvirą generalinę repeticiją, kuri vyks VTDK didžiojoje scenoje (patekti į salę bus galima pro tarnybinį įėjimą).

Gegužės 10 d. Birštone vyks konkursas „Kadagys”, kuriame dalyvaus beveik visi akademinio jaunimo liaudiškų šokių ansambliai. Šiame konkurse atliksime atnaujintą programą „Teka upė”:

ŠOKSNINĖ POLKA, Jūratės Baltramiejūnaitės muzika
MARCELĖS VALSAS, Jūratės Baltramiejūnaitės išplėtota liaudies muzika
VERSMYNAS, Algirdo Klovos muzika
UPĖ, Dianos Moisejenkaitės muzika
MEDKIRČIAI, Arūno Rakšnio muzika
TILTAS, Jūratės Baltramiejūnaitės išplėtota liaudies muzika, liaudies žodžiai
UPELĖ TEKA, Nijolės Sinkevičiūtės muzika
LAIVELIS, Vytauto Juozapaičio muzika
POLKA KETURINĖ, liaudies muzika, harm. Laurynas Vaitkus
MARCINKAUSKO OIRA, liaudies muzika, harm. Laurynas Vaitkus
BĖGTINĖ PASKUTINĖ, liaudies muzika, harm. Valentinas Bagdonas, papildė Edmundas Žička


2015 Kovas Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:
Kodas: 302480184
[…]
AČIŪ
P.S. Paramą panaudosime Sietuvos jubiliejui, kuris bus 2016 metais.


2015 Kovas Pirmieji pavasario koncertai

Pirmąjį pavasario koncertą ansamblis „Sietuva” surengs Baltosios Vokės kultūros centro žiūrovams kovo 11-osios proga. Susirinkę žiūrovai galės išvysti ir išgirsti teatralizuotos programos „Teka upė” kūrinius. Koncerto pradžia 14 val.

Kovo 19 d. ansambliečiai dalyvaus Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Tarptautinės savaitės renginyje. Kolektyvas supažindins Erasmus programos studentus su lietuvių liaudiškais instrumentais, melodijomis, šokiais. O kovo 28 d. Sietuva atliks tris kūrinius VU Didžiojoje auloje, kur vyks akademinio jaunimo liaudiškų ansamblių festivalis.


2015 Vasaris Vasario 16-osios koncerta

Šventinis koncertas „Laisvės sutartinė” Vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti vyks M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. Koncerto pradžia 16 val. Įėjimas nemokamas.

VTDK šokių ansamblis „Sietuva” koncerte atliks du kūrinius: „Šoksninė polka” Jūratės Baltramiejūnaitės muzika ir „Marcinkausko oira” Lauryno Vaitkaus harm. liaudies muzika. Beje, ansamblio instrumentinei grupei vadovaus nauji vadovai: Renatas Jaraminas ir Dainora Kinderienė.
Gražaus reginio!

2015 Sausis Sezono viduris

2014-us metus palydėjome Lietuvos muzikos atlikėjų apsuptyje. Tiek žvaigždžių vienoje vietoje dar nebuvo: Žilvinas Žvagulis, Aivaras iš Eurovizijos :), Radžis, Violeta Riaubiškytė, Petras ir Liveta Kazlauskai, pusbroliukai Aliukai ir sesutė Silvija, G&G Sindikatas ir kiti. Dūzgės pavyko!

Dabar kolektyvas rimtai pradės ruoštis liaudiškų šokių ansamblių konkursui “Kadagys 2015”, kuris vyks gegužės 10d. Birštone. Konkurse planuojame parodyti sutrumpintą ir atnaujintą programą “Teka upė”, kurios premjera įvyko 2013 m. gegužės mėn. Be pasiruošimo konkursui, kartu su kitais Vilniaus miesto tautinio meno kolektyvais, dalyvausime tradiciniame vasario 16 d. minėjimo koncerte.

Apžvelgiant praeitus metus galime paminėti, kad 2014-ais metais Sietuva aplankė daug kaimyninių valstybių: dalyvavome Baltijos šalių studentų Dainų ir šokių šventėje Gaudeamus Daugpilyje, atstovavome sostinei festivalyje Vilniaus dienos Gdanske, koncertavome Minsko kalėdinėje mugėje. Tikimės, kad 2015-ais aplankysime kur kas tolimesnius kraštus. 🙂

sietuva kaledos


2014 Gruodis Linkėjimai iš Minsko

Paskutinius šių metų koncertus surengėme kalėdinėje mugėje Minske. Būdami Vilniaus miesto liaudiškos kultūros ambasadoriais gruodžio 12 – 14 dienomis linksminome mugės prekeivius ir praeivius; sulaukėme komplimentų ir aplodismentų. Sąlygos pasirodymams buvo smagios: orai geri, scena slidi ir sūri, žiūrovai įsitraukiantys, garso operatorius savas (DJ ED :), o mes vieninteliai ir nepakartojami mugės koncertinės programos dalyviai. 🙂

Laisvo laiko buvo daug, todėl mes susipažinome su Baltarusijos sostine. Minskas – tvarkingas ir prižiūrėtas miestas su masyvia architektūra, gražiais parkais, dideliu sovietiniu paveldu ir mažu senamiestuku. Beje, Baltarusijoje visi milijoneriai. 🙂 Tokie buvome ir mes! Tad puikiai suprantame milijonierių dalią, kai vargsti skaičiuodamas savo milijonus ir nešioji pilną piniginę banknotų. 🙂 Tik gaila, kad kainos parduotuvėse irgi milijoninės. 🙁

2014 metus Sietuva užbaigs triukšmingai ir muzikaliai, nes gruodžio 20 d. vyks kalėdinis ansambliečių balius.

Iki susitikimo naujais 2015-ais metais!


2014 Spalis Sezono pradžia

Štai ir prasidėjo 2014/2015 metų sezonas! O pradžia buvo labai smagi, nes Sietuvos šokėjų grupė keliavo į Gdanską, kur dalyvavo Vilniaus miesto dienose. Oras buvo laaaaaaaaaabai geras, maistas skanus, kelionė nevarginanti, miestas gražus, kompanija puiki, koncertų nedaug – ko dar norėti? Žodžiu, sezono startas puikus. Jei netikite, galite pažiūrėti nuotraukas.

Rugsėjis yra ir naujų narių priėmimo metas. Džiaugiamės, kad jau turime naujokų, kurie panoro prisijungti prie Sietuvos. O jei tu nespėjai, praleidai, nežinojai, bet laaaaaaaabai nori šokti ar groti, skambink arba rašyk.

Taip pat pranešame, kad jau įvyko pirmasis sezono „tradicinis trečiadienis“, per kurį žaidėme biliardą, dar metams pratęsėme seniūnės Akvilės įgaliojimus, o spalio 18 d. linksminome Belmonte susirinkusius užsienio svečius.


2014 Rugsėjis Naujų narių priėmimas

NETINGĖK,

NEBIJOK

IR ATEIK

Į SIETUVĄ !

Kviečiame studentus prisijungti prie mūsų šaunaus ansamblio. Naujų muzikantų ir šokėjų lauksime kiekvieną rugsėjo pirmadienį (t.y. rugsėjo 8, 15, 22 ir 29 d.) 18:30 Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos mažojoje sporto salėje (Antakalnio g. 54, šalia Šilo tilto). Nesvarbu ką studijuoji, svarbu, kad nori dalyvauti ansamblio veikloje.

Tavęs laukia naujos pažintys, įspūdžiai, kelionės, koncertai, konkursai, vakaronės ir t.t.

Nepraleisk progos ir ateik!

JUK TAI NIEKO NEKAINUOJA!

Tel. pasiteirauti +370 674 08391 arba rašyk sietuva@yahoo.com


2014 Liepa Atostogos

Praėjo šventės ir mes atostogaujame. O atostogauja Sietuva taip pat kartu, tad liepos 26 d. plaukėm Siesarties upe ir naktinėjome prie laužo. Taip pat iškilmingai apdovanojome diplomais praėjusio sezono šauniausius, pažangiausius ir kitaip “-iausius” ansambliečius. Įvairių nominacijų nugalėtojus galite sužinoti paspaudę čia.

Dainų šventės ir Gaudeamus nuotraukas galite peržiūrėti ansamblio facebook profilyje arba nuotraukų skyrelyje. Liūdna, tačiau keliems ansambliečiams ši Dainų šventė buvo paskutinė Sietuvoje. Nubraukę atsisveikinimo ašarėlę sietuviečiai patraukė linksmintis iki paryčių. Vos numigę jau stovėjome Dainų šventės eisenoje: vieni ant oranžinių dviračių, kiti dirigavo Vilniaus eisenai.

Beje, galime pranešti, kad rugsėjo pirmą savaitgalį mūsų laukia kelionė į Gdanską. Tad sezono pradžia nusimato smagi. O visiems kas nori prisijungti prie mūsų šaunaus būrio siūlome sekti informaciją.
Gražios vasaros ir iki susitikimo rugsėjį.


2014 Birželis Gaudeamus ir Dainų šventė

Artėja svarbiausi šio sezono renginiai, kuriems „Sietuva“ ruošėsi nuo pat rugsėjo. Tai Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventė Gaudeamus XVII Daugpilyje (Latvija) ir Lietuvos Dainų šventė Vilniuje. Taigi, jau nuo birželio 25 d. prasidės bemaž dviejų savaičių repeticijų ir koncertų maratonas.

Birželio 27–29 d. į Daugpilį sugūžės Lietuvos, Latvijos ir Estijos studentai. Šį kartą chorai, šokių grupės ir liaudies instrumentų ansambliai pasirodys skirtinguose renginiuose. Šokių grupės birželio 28 d. žiūrovus džiugins Daugpilio olimpiniame centre, o dainininkai savo dainomis šventę baigs birželio 29 d. „Stropu“ estradoje. Čia vieną šokį sušoks ir šokėjai.

Nuo liepos 1 d. mes jau vėl – Vilniuje, smagiai nusiteikę pradėsim Dainų šventės repeticijas. Šį kartą Šokių diena vyks Lietuvos futbolo federacijos stadione Liepkalnyje, kur liepos 5 d. bus surengti net du pasirodymai – 12 val. ir 21 val. „Sietuvai“ šį Dainų šventė – kaip niekad ypatinga: joje dalyvaus net dvi šokėjų grupės.

Visus labai kviečiame dalyvauti Dainų šventės renginiuose, žinoma, nepamirštant svarbiausiojo – Šokių dienos! Liepos 5 d. skubėkite pamatyti reginį, kuris vyksta tik kartą per ketverius metus. Ištikimiausius mūsų gerbėjus būtų smagu sutikti ir Daugpilyje – jūsų palaikymas ir šypsenos mums suteikia sparnuuus:)


2014 Gegužė Ačiū

Norime visiems padėkoti už Jūsų palaikymą. Net patys nesitikėjome tokio rezultato, bet mes stengėmės iš visų jėgų. Tad kartu norime atsiprašyti už milijoną balsuoti raginančių e-laiškų, sms žinučių ir priminimų facebooke, tapusių kone „spamu” 🙂

Taip pat norime pranešti, kad gegužės 10 d. įvyko „pragariškos” Sietuvos krikštynos. Linksmybės truko iki paryčių, o visateisiais Sietuvos nariais tapo nemažas būrys jaunimo. Taip pat įvyko peržiūra į Gaudeamus šventę ir tradicinis Sietuvos trečiadienis su kepsniais gamtoje. Dabar mūsų laukia „Sietuvos rinkimai” ir trumpos atostogos.

Iki pasimatymo Dainų šventės Šokių dienoje liepos 5 d.


2014 Gegužė Balsuojame

Mes dalyvaujame Lietuvos Dainų šventės kolektyvų vaizdo klipų konkurse!


2014 Balandis Pavasarėlis

Jeigu norite smagiai praleisti paskutinį balandžio savaitgalį kviečiame, kartu su liaudiškais ansambliais paminėti Tarptautinę šokių dieną! Balandžio 26 d. 14 val. visų lauksime VU Didžiajame kieme (prie Šv. Jonų bažnyčios), o nuo 13 val. vyks spalvinga kolektyvų eisena. Beje, tądien mūsų laukia dar vienas pasirodymas užsienio sviečiams: Sietuva šokdins svečius iš Norvegijos Belmonte. Taigi, balandžio 26 d. ansambliui bus šokinga 🙂

Taip pat džiaugiamės, kad šiais metais Dainų šventėje dalyvaus net dvi Sietuvos šokėjų grupės, kurios kovo 2 d. šoko Dainų šventės peržiūroje. Ačiū visiems, kas atsiliepė į mūsų kvietimą. (Beje mes mielai priimtume dar vieną vaikiną, nes vienas išvažiuoja uždarbiauti svetur…) Taip pat pranešame, kad turėjome koncertuką kolegijoje ERASMUS svečiams.

Labai smagiai ir naudingai praleidome paskutinį kovo trečiadienį: buvome ekskursijoje „Nuodėmių miestas“, kurioje sužinojome daug pikantiškų žinių apie Vilnių. 🙂 Už ekskursiją esame dėkingi mūsų šauniai seniūnei.

Raginame visus, kas dar nespėjo skirti savo 2 proc. ansambliui, suskubti tai padaryti iki gegužės 1d. Ir pasižadame, kad už gautus pinigėlius pasisiūsime marškinius merginoms.


2014 Kovas Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:
Kodas: 302480184

[…]

AČIŪ


2014 Vasaris Vasario 16-osios koncertas

FB-coverio-template-1

Tradicinis vasario 16-osios koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti vyks M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. Pradžia 16 val. Koncerte dalyvaus dvylika Vilniaus miesto tautinio meno kolektyvų: „Linksmuoliai”, „Jievaras”, „Vilnis”, „Šviesa”, „Vaiva”, „Vilniaus pynimėlis”, VU ansamblis, „Jaunimėlis, „Vingis”, „Neris”, „Voruta” ir mes. Po koncerto „Sietuvos” liaudies instrumentų orkestras ir kelios šokėjos pasitiks iškilmingo priėmimo Vilniaus rotušėje svečius.

2014 m. Lietuvos Dainų šventės Šokių dienos peržiūra vyks kovo 2 d. Ačiū visiems, kas atsiliepė į mūsų kvietimą prisijungti prie ansamblio.


2014 Sausis Atėjo 2014

Štai ir atėjo 2014-ieji metai, kurios mes pasitikome gausiame ansambliečių būryje. Tad dėkojame mūsų šauniai seniūnei Akvilei, ne tik už tradicinį kalėdinį vakarėlį, bet ir už suorganizuotą Naujujų metų sutikimą Žemaitijoje. Valio! Valio! Valio!!!

Jau įpusėjo mūsų šokių sezonas, tačiau svarbiausi renginiai dar priešaky: tai Gaudeamus šventė Daugpilyje ir Dainų šventė Vilniuje. Kaip tik šiuo metu mes aktyviai įsisaviname privalomąjį repertuarą. Tikimės, kad iki peržiūros viską būsime išmokę. 🙂 O artimiausias pasirodymas – tradicinis Vilniaus miesto tautinio meno ansamblių koncertas vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Norime labai padėkoti visiems, kurie praeitais metais skyrė 2-jų procentų paramą Sietuvai. Mus jau pasiekė pinigėliai. Už juos įsigysime „darbinę“ aprangą ir busime labai gražūs Gaudeamus ir Dainų šventės repeticijose. 🙂 Taip pat planuojame išleisti naują ansamblio liaudies instrumentų orkestro CD, kuriame bus galima rasti mūsų naujos programos „Teka upė“ kūrinius.

2013 kaledinis sveikinimas3


2013 Lapkritis Linksminkimos 2013

Lapkričio 23 d. nuo 15 val. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose (Žirmūnų g. 1E) vyks VII-asis studentų liaudiškos muzikos festivalio “Linksminkimos 2013” koncertas. Šiame koncerte mes pristatysime naują šokį – specialiai Dainų šventės Ansamblių vakarui sukurtą “Dzūkų polką su cimbolais”. Liaudies muziką aranžavo A. Klovą, choreografija – E. Žičkos. Tikimės, kad šis šokis puikiai įsipins į Ansamblių vakaro Dzūkų dalį. Taip pat ansamblis “Sietuva” koncerte atliks du šokius iš savo naujos programos “Teka upė“.

P.S. Sveikinam naują Sietuvos boulingo turnyro nugalėtoją Marių ir pranešame, kad lapkričio 11 d. gausių burių eisime žiūrėti Baltarusijos valstybinio ansamblio pasirodymo.


2013 Spalis Naujas šokių rinkinys

Lietuvos liaudies kultūros centras išleido naują lietuvių sceninių šokių rinkinį „Parbėk, laivuži”. Knygoje galima rasti dešimt šokių aprašymų, kurie skirti įvairaus amžiaus šokėjams.

Mums ypač džiugu pranešti, kad šiame rinkinyje atspausdintas ir „Sietuvos” meno vadovo šokis „Šoksninė polka”. Tikimės, kad šis šokis patiks Lietuvos saviveiklos kolektyvams.

„Šoksninę polką” pirmą kartą scenoje 2011 m. lapkričio 19 d. studentų liaudiškos muzikos festivalyje „Linksminkimos” pašoko ir pagrojo ansamblis „Sietuva”.


2013 Rugsėjis Apie vasaros kelionę

Rugpjūčio 21 d. grįžome iš nuostabaus XXIX-ojo Tarptautinio liaudiškų šokių festivalio Azorų archipelago Terceiros saloje. Tai buvo nuostabi kelionė, tad skubame dalintis įspūdžiais ir nuotraukomis.
Norint nusigauti iki atokios salos mums teko keliauti ir autobusais ir lėktuvais (beje, kai kuriems kolektyvo dalyviams, tai buvo pirmas skrydis lėktuvu.) Taigi, po trumpo laukimo (tiesą sakant, ne tokio ir trumpo) Varšuvoje ir Lisabonoje mes jau buvome vietoje. Mus pasitiko su gėlėmis. O svarbiausia, kad vietą pasiekė ir visi mūsų lagaminai.

Festivalis buvo puikus: stiprūs kolektyvai, nuostabus oras, puiki organizacija, kerintis kraštovaizdis, skanus maistas ir daug laisvo laiko. O kur dar vakarėliai iki paryčių… Ko galima norėti dar?! Tiesa, vieną iš vakarėlių teko organizuoti ir mūsų kolektyvui kooperuojantis su Rusijos atstovais. Bet mes buvome jam gerai pasiruošę, tad visi festivalio dalyviai galėjo paragauti lietuviško skilandžio, juodos duonos ir stipriųjų gėrimų, o kur dar žaidimai ir šokiai…

Visko ir nepapasakosi, tad kviečiame pažiūrėti festivalio organizatorių paruoštus filmukus apie kiekvieną festivalio dieną ir vakarėlį, kuriuos galite rasti mūsų facebook profilyje.

Pabaigai norėtųsi pasakyti, kad kelionė nebūtų buvus tokia šauni be darnaus ir draugiško kolektyvo, tad ačiū visiems sietuviečiams už nuostabią kelionę! Mes šaunuoliai!


2013 Liepa Kelionė į festivalį

Rugpjūčio 11-17 d. dalyvausime XXIX-ame Tarptautiniame liaudiškų šokių festivalyje Azorų archipelago Terceiros saloje. Kartu su „Sietuvos” kolektyvų festivalyje taip pat dalyvaus kolektyvai iš Kosta Rikos, Slovėnijos, Prancūzijos, Vengrijos, Rusijos, Slovakijos, Ispanijos, Taivanio, Venesuelos ir Portugalijos.

Tikimės garbingai atstovauti Lietuvai šiame dideliame ir gerai žinomame festivalyje. Sugrįžę būtinai pasidalinsime įspūdžiais ir nuotraukomis.
P.S. Informacija apie naujų narių priėmimą bus paskelbta ansambliečiams grįžus iš kelionės.


2013 Birželis Vasaros atostogos

Štai ir parodėme ilgai brandintą programą „Teka upė“. Dėkojame visiems už dalyvavimą ir palaikymą. Tikimės, kad Jums patiko. O toliau mūsų laukia pelnytas poilsis. Tiesa, ne iškart, nes reikia pradėti ruoštis tolimai vasaros kelionei.

Taip pat pranešame, kad įvyko tradiciniai „Sietuvos“ apdovanojimai. Šį kartą išdalintos šešios nominacijos, kurių laimėtojus galite sužinoti paspaudę čia.

Sezoną simboliškai užbaigsime išvyka į gamtą. Šį kartą plauksime baidarėmis. Taip pat mūsų laukia pirties procedūros ir maudynės. Visiems gražios vasaros!

Iki kitų susitikimų koncertų ar repeticijų salėse.

plakatui copymini

PROGRAMA

TURĖJO LIEPA
Liaudies muzika, harm. Laurynas Vaitkus
Liaudies žodžiai
ŠOKSNINĖ POLKA
Jūratės Baltramiejūnaitės muzika
MARCELĖS VALSAS
Jūratės Baltramiejūnaitės išplėtota liaudies muzika
UPĖ
Dianos Moisejenkaitės muzika
Laivelis
Vytauto Juozapaičio muzika
ATLĖK, DOBILĖLI
Dianos Moisejenkaitės muzika
MEDKIRČIAI
Arūno Rakšnio muzika
TILTAS
jūratės Baltramiejūnaitės išplėtota liaudies muzika
Liaudies žodžiai
UPELĖ TEKA
Nijolės Sinkevičiūtės muzika
Plaukia sau laivelis
Stasio Šimkaus muzika
JADVYGA
Jūratės Baltramiejūnaitės išplėtota liaudies muzika
POLKA KETURINĖ
Liaudies muzika, harm. Laurynas Vaitkus
MARCINKAUSKO OIRA
Liaudies muzika, harm. Laurynas Vaitkus
Dūno upė
Liaudies sutartinė


2013 Gegužė Sezono pabaiga

Skubame pranešti, kad gegužės 1 d. įvyko nuotaikingos ir smagios naujų sietuviečių krikštynos. Foto reportažo teirautis pas Ingą:) Taip pat pranešame, kad gegužės 9 d. 18 val. koncertuosime Verkių specialiojoje mokykloje – daugiafunkciniame centre.

Svarbiausias sezono koncertas – naujos liaudiškų šokių programos TEKA UPĖ pristatymas, įvyks gegužės 19 d. 17 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius).
Visus maloniai kviečiame!


2013 Balandis Pavasario koncertai

Balandžio 5 d. 16 val. dalyvausime šventėjė-festivalyje „Universitas Vilnensis”, kuris vyks VU Didžiojoje auloje. Balandžio 9 d. linksminsime VTDK Tarptautinės savaitės dalyvius. Balandžio 13 d. 12 val. Lietuvos edukologijos universiteto aktų salėje pristatysime baigiamąjį LEU studentės Andželikos M. šokį, o balandžio 28 d. 15 val. kartu su kitais Vilniaus miesto kolektyvais minėsime Tarptautinę šokių dieną.

Primename, kad jei dar nespėjote užpildyti prašymo skirti 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio paramai, tai galite padaryti iki gegužės 1d. Instrukcija rasite žemiau.


2013 Kovas Įvykis liaudiško šokio bendruomenėje

Liaudiškas šokis nūdienos Lietuvoje – tai mėgėjų būrio propaguojama meno šaka. Jei tiksliau, maždaug 315-os įvairaus amžiaus mėgėjų ir vieno profesionalaus kolektyvų bendruomenė, kuri kas keturis metus suguža į Dainų šventės renginius. Ši šventė mėgėjų kolektyvams tai ne tik didžiausias renginys, bet ir kone vienintelis belikęs naujo repertuaro šaltinis. Be jokios abejonės atskirų kolektyvų vadovai, norėdami paįvairinti nusistovėjusį savo kolektyvo repertuarą, kuria patys arba prašo kolegų. Tačiau paruošti ne atskirą šokį, o visą naują programą ryžtasi vienetai. Tai suprantama. Norint sukurti programą reikia ne tik turėti gerą ansamblį, bet ir bendradarbiauti su nemažai choreografų ir kompozitorių, o tam reikalingi ir finansiniai ištekliai. Prie sunkumų taip pat verta priskirti ir ribotus etnochoreografinės medžiagos išteklius. Jau 1983 metai ilgametis ansamblio „Lietuva“ meno vadovas Vladas Bartusevičius savo monografijoje „Liaudies meno baruose“ pažymėjo, kad kiekvienas naujas liaudies šokio pavadinimas – jau tikras atradimas, nekalbant apie liaudies šokių aprašymų rezervus, kurių, rodos, jau nebėra.

Tuo maloniau pranešti, kad šeštą dešimtį skaičiuojantis Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Jaunimo tautinių šokių ansamblis „Sietuva“ ruošiasi pristatyti žiūrovams naują liaudiškų šokių programą „Teka upė“. Muziką rašė Jūratė Baltramiejūnaitė, Diana Moisejenkaitė, Nijolė Sinkevičiūtė bei Arūnas Rakšnys. Liaudies melodijas harmonizavo ansamblio liaudies instrumentų orkestro vadovas Laurynas Vaitkus. Choreografijos autorius – ansamblio meno vadovas Edmundas Žička. Tai pirmoji jo autorinė programa, kuriai realizuoti prireikė beveik trijų metų.

Programa „Teka upė“ – tai beveik valandos trukmės koncertas, kurį kuriant buvo stengiamasi išlaikyti liaudiško šokio tradicijas nesinaudojant modernaus, šiuolaikinio ar klasikinio šokio leksika. Šiai programai specialiai sukurta dešimt šokių. Didžioji dalis šokių turi pagrindimą ar atitikmenis liaudies choreografijoje ir tik trys kūriniai nuo pradžios iki pabaigos yra autoriniai kūriniai. Ruošiant programą, buvo atliktas ir didelis pasiruošiamasis darbas studijuojant lietuvių liaudies choreografijos pavyzdžius.

Kuriant programą taip pat buvo stengiamasi į šokius įpinti bendrą siužetą taip priartinant ją prie šokio spektaklio. Ar tai pavyko ir ar galima šią programą vadinti šokio spektakliu – spręsti žiūrovams. Programos siužetas – tai išgalvota istorija apie Ją ir Jį, į kurių likimus netikėtai įsiterpia gamtos stichija.

Trumpas siužeto aprašymas

Gamtos ir žmogaus gyvenimo ratas nenumaldomai sukasi savo ritmu ir kaip gėlei ateina laikas žydėti, taip Jai atėjo laikas tekėti…

Vakaronė jau eina į pabaiga, artėja laikas visiems išsiskirstyti. Muzikantas smagiai groja paskutinę vakaro polką, kuriai pasibaigus, ruošiasi traukti namo. Tačiau besilinksminantis jaunimas nori šokti ir prašo muzikanto sugroti dar bent vieną melodiją. Muzikantas sutinka pagroti, tik jei išsirinkta mergelė įvykdys jo prašymą. Suskamba rami ir svajinga valso melodija. Tik Jos vienos šis paskutinis valsas jau nebedžiugina. Ji vis nerimastingai ieško supykusio mylimojo žvilgsnio. Šokiui pasibaigus, visi atsisveikina, o Ji taip ir nebespėja visko Jam paaiškinti.

Kilusi audra bei patvinusi upė sulaužo tiltą, tad jaunimas nebegali susitikti ir pasilinksminti kaip vėliai. Jis pasiryžta atstatyti tiltą ir surinkęs būrį vaikinų patraukia į mišką kirsti rąstų, o kitame upės krante Jo iki pat sutemų laukia Ji.

Tiltas pastatytas ir jaunimėlis, kaip ir seniau, susirenka į vakaronę. Slogios nuotaikos vedama Ji pirmoji atbėga į šventės vietą, tačiau Jo dar nėra. O jaunimas smagiai šoka ir džiaugiasi. Poros nori ne tik pasirodyti vienos prieš kitas, demonstruodamos vis sudėtingesnius žingsnius, bet taip pat ir išmokti naujų judesių bei šokių. Net atvykę sveteliai, šokio pagauti, suskelia „savąsias polkas“. Šokiu besidžiaugiant, atrodo, kad vakaronė niekada nesibaigs…

Pirmąjį programos „Teka upė“ „blyną“ žiūrovai galės pamatyti jau Kovo 11 d. Šalčininkų kultūros centre. Visi, jauni ir seni, maži ir dideli, labai laukiami 🙂 O vilniečiams dar teks palaukti 🙂


2013 Vasaris Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:
Kodas: 302480184
Žemiau rasite instrukciją kaip galima užpildyti prašymą dėl 2 proc. […]

AČIŪ


2013 Sausis Artimiausias koncertas

Pirmasis 2013 metų pasirodymas „Sietuvai” – tai tradicinis vasario 16-osios Vilniaus miesto kolektyvų koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šiemet jis vyks M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. Pradžia 16 val.


2012 Gruodis Žiemos pramogos

Lapkričio 28 d. ansambliečiai pramogavo čiuožykloje. Dabar žinome kas yra geriausi čiuožimo meistrai.
Gruodžio 12 d. pasirodysime Lietuvos turizmo dvidešimtmečio apdovanojimuose. Ieškokite mūsų tiesioginiame eteryje BTV kanale nuo 20:30. O Gruodžio 14 d. „Sietuva“ organizuoja kalėdinį vakarėlį.


2012 Lapkritis Prisiminimai

Metas, kai esi jaunas ir tau prieš akis dar visas gyvenimas, veria kelius į pasaulį. Nepastebimai sukasi tas laiko ratas: mokslai baigti, diplomas rankose ir gyvenimas pradeda įsibėgėti: jaunas specialistas, pirmas darbas, naujas kolektyvas, šeima, vaikai, kelionės…. Bėga vis didesnį pagreitį įgaudami metai, vis greityn ir greityn… tik sustojus atsikvėpti, supranti, kad tavo praeitis jau tapo ilgesnė už ateitį: svarus žinių bagažas, vaikai užaugo, o tavo linksmas ir nuotykių pilnas jaunystės dienas primena tik nuotraukos. Vienose iš jų ir yra įamžintas „Sietuva“ kolektyvas, kolektyvo vadovai ir šokėjai. Man teko būti šio kolektyvo nare nuo 1982 m. iki 1986 m. Per tuos 4 metus buvo daug repeticijose praleisto laiko, koncertinės išvykos, naujų šokių statymas ir senųjų šokių „šlifavimas“ rengiantis koncertams, o kur dar vasaros stovyklos bei ekskursijos su kolektyvu ir puikiais jo vadovais – nuostabus laikas.

1984 koncertas

Prisimenant tuos laikus, noriu papasakoti apie vieną kelionę į Azerbaidžano Kirovobado (pietvakarių Tadžikija, Chatlono provincija, Piandžas dešiniajame krante, Afganistanas pasienyje) miestą. Tai buvo kelionė surengta draugiškų santykių plėtojimui tarp panašių to meto mokymo įstaigų. Galbūt kiti ekskursijos dalyviai galėtų papasakoti ir įdomiau nei tai, kiek ši kelionė išliko mano atmintyje.

Iš Vilniaus oro uosto atskridome lėktuvu į Bakų miestą, čia mus šauniai pasitiko kelionės organizatoriai: visus sodino į „Volga“ markės automobilius (tuo laiku tai buvo prabangus automobilis) ir, kadangi, jau buvo vėlus vakaras, mus vežė į studentų bendrabučius apgyvendinti. Visus mus (apytiksliai 20 šokėjų ir 2 vadovai) apgyvendino merginų bendrabutyje, po kelis paskirstė į kambarius. Vietų trūko, tad su merginomis apsigyveno ir vyrukai, tai įvarė šoką vietinėms merginoms (beje jos išsibėgiojo į kitus kambarius nakčiai) ir ryte vis mūsų klausinėjo kaip jūs merginos galite taip drąsiai būti vienoje patalpoje su vaikinais, o dar ir persirenginėti jiems esant. Sunku buvo joms paaiškinti, kad mums tai įprasta, nes koncertų metu tai tekdavo persirenginėti tik už rūbų pertvaros (beje koncertų metų ir laiko persirengti kitam šokiui turėdavome gal 2 min., o jau į kitus dairytis..).

1984 sokiu svente Alytuje
Ryte buvome palydėti į traukinį, kuris mus turėjo nugabenti į Kirovobado miesto Statybos technikumą. Važiavome apie 7h, už lango matėsi stepės ir pavieniai naftos gavybos bokštai ir bokšteliai, gamta atrodė skurdoka ir nuobodi. Kai atvykome, stotyje laukė mums skirtas autobusas ir paskirti keli vietiniai gidai, mus lydėsiantys visur ir visada, kol būsime svečiuose (tos mokymo įstaigos į kuria atvykome vyresnių grupių studentai).

Per keletą dienų kurias praleidome svečiuose surengėme 2-3 koncertus, mums paskirti gidai kasdien rengė ekskursijas po miesto vietines įžymybes: mečetes, muziejus, rodė istorinius paminklus, aikštes ir t.t. Buvo įdomu ir mus supanti aplinka stebino savo kitoniškumu nei buvome matę (daugumai iš mūsų tai buvo pirma tokia tolima kelionė), pradedant nuo oro temperatūros, kuri gegužės mėn. siekė virš +30C šilumos ir baigiant vietinių gyventojų elgsenos keistenybėmis. Miesto gatvėse daugumoje matėme vietinius vyraus vilkinčius tamsius rūbus, o vietinių moterų nebuvo matyti išskyrus kitatautes (daugumoje rusų tautybės). Miestas buvo gražus, daug žalumos gražūs statiniai, tik keistai, tuo metu, atrodė aukštos privačių namų tvoros, budriai saugančios namo gyventojus nuo prašalaičių akių. Ekskursijų metu, o vėliau ir pasivaikščiojimu po miestą metu, stengėmės laikytis visi grupėje ir neatsilikti nuo gidų (buvome perspėti vadovu, kad nevalia provokuoti vietiniu nei žvilgsniais, nei elgesiu, nei apranga).
1984 koncertas
Visų tos kelionės įvykių neprisiminsiu, bet vienas iš tokių buvo linksmas pasivažinėjimas po miestą: netekome žado, kai mūsų grupei, įlipus į maršrutinį miesto autobusą, užsivėrė durys, įsijungė garsi muzika ir nestodamas jokiame sustojime, vairuotojas mus vežiojo po miestą, kol atvežė atgal į sustojimo vietą iš kurios įlipome į šį autobusą. Vieną vakarą mūsų garbei, kaip mėgdavo pabrėžti vietiniai gidai, buvo surengta vakaronė ir šokiai. Po šokių vakaro, kurio metu, kai dauguma mūsų merginų nenorėjo šokti su vietiniais vaikinais, o šoko tik su saviškiais, išgirdome kalbų, kad su mūsų vaikinais bus susidorota, dar girdėjome kalbas, kad kai kurias merginas norima nupirkti ir yra siūlomi nemaži pinigai už jas. Žinoma visa tai baugino, nors buvome jauni ir pakankamai drąsūs. Viskas aplinkui žavėjo nuo gamtovaizdžio iki papročių skirtingumo, net susidraugavome su vietiniais gidais, kurie kiek galėdami stengėsi, kad nejaustume jokių nepatogumų kokie tik buvo įmanomi. Vėliau dar sužinojome, kad šį rajoną kuriame buvome apgyvendinti saugojo vietinė policija, nes be mūsų šokių kolektyvo čia dar buvo atvykę ir kiti kolektyvai iš Pabaltijo kraštų, o tai kėlė vietinių susidomėjimą, o gal net ir pasipiktinimą, nes išvykstant iš Kirovobado, pajudėjus traukiniui iš stoties perono, pasipylė akmenų krušos į traukinio langus. Kad ir kaip buvo nejauku, skubėjome vykti į Bakų miestą, kur mūsų laukė pagrindiniai visos kelionės organizatoriai, žadėję parodyti kalnus ir surengti šventę, net pavaišinti nacionaliniu avienos „šašlyku“. Traukinys vėlavo, nes kelionė atgal trūko ne 7h, o visas 14h. Aišku be vaišių nelikome, buvome pakviesti ir vaišinami, to meto, prabangiame restorane. Po visų įspūdžių ir linksmų nuotykių Vilniaus oro uoste mus pasitiko lietingas ir vėsokas, bet savas lietuviškas gegužis.

Jūratė


2012 Lapkritis Ansamblio planai

Lapkričio 16 d. „Sietuva“ koncertuos Kauno kultūros centre „Tautos namai“, kur vyks kompozitorės Jūratės Baltramiejūnaitės kūrybos vakaras. Su šia autore mūsų ansamblis bendradarbiauja nuo seno, o koncerte atliksime naujausius kompozitorės kūrinius: šokį „Jadvyga“ ir choreografinį vaizdelį „Muzikantas“.

Taip pat skubame pranešti, kad jau suplanavome 2012/13 metų šokių sezono pagrindinius pasirodymus. Svarbiausias iš jų – naujos programos „Teka upė“ pristatymas Vilniuje. Tad balandžio pabaigoje visus liaudiško šokio gerbėjus planuojame sukviesti į premjerinį „Sietuvos“ koncertą. Bandysime žiūrovus nustebinti naujų kurinių gausa ir vientisu siužetu.

Džiugu, kad jau dabar sulaukėme kvietimo dalyvauti tarptautiniame festivalyje Portugalijoje. Tad 2013 metų rugpjūčio mėnesį keliausime į paslaptingus Azorus.

Gerb. kompozitore
Jūrate Baltramiejūnaite,

Ruduo – toks kupinas spalvų, nuotaikų,
pasikeitimų ir virsmo. Visai kaip muzika, kuri įsuka,
apgaubia, nepaleidžia…
Nuoširdžiai sveikiname Jus gražaus
jubiliejaus proga ir linkime neblėstančios aistros kurti,
atskleisti kiekvienos muzikinės spalvos grožį,
džiuginti tuos, kuriems miela Jūsų kūryba.

„Sietuva“


2012 Rugsėjis Rugsėjis atėjo – sezonas prasidėjo

Kaip ir kasmet rugsėjo mėnesį „Sietuva“ pradėjo dar vieną savo veiklos sezoną. Jau sulaukėme naujų narių, o kas nespėjo ateiti į atrankas, bet labai labai nori prisijungti prie šaunaus sietuviečių būrio, gali rašyti laiškus adresu sietuva@yahoo.com ir mes būtinai susisieksime su Jumis. Ypač lauktume tų, kurie nori groti „Sietuvos“ liaudies instrumentų orkestre kanklėmis, birbyne, skrabalais, akordeonu.

Rugsėjo 26 d. „Sietuva“ smagiai pramogavo: ir naujokai, ir vyresnieji ansamblio nariai dalyvavo orientacinėse varžybose po Vilniaus senamiestį. Komandos turėjo nufotografuoti aštuonis Vilniaus senamiestyje esančius paminklus. Greičiausiai tai pavyko padaryti Ievos-Eglės-Andriaus-Dovaldės komandai.

Jau spėjome išrinkti ir naują „Sietuvos“ valdžią. Artūras, kuris prie ansamblio vairo stovėjo ne vienerius metus, savo įgaliojimus perleido Akvilei. Sveikiname naują seniūnę!


2012 Rugpjūtis Savaitgalis Žemaitijoje

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį didelis būrys „sietuviečių“ sugužėjo į Žemaitiją. Plaukėm Minijos upe, kaitinomės pirtelėje, ragavome daug įvairių skanėstų, lankėmės Šaltojo karo muziejuje Plokštinėje ir Oginskių dvare Plungėje – žodžiu, smagiai ir turiningai leidome laiką. Išvyka visiems be galo patiko – gal dar kartą pakartokime? Nuotraukas rasite „Sietuvos“ Facebook profilyje, tačiau deja, jos neperteiks nei ant žarijų keptų delikatesų skonio, nei agrastų užpiltinės saldumo, nei gamtos grožio. Triskart „valio“ aktyviesiems kelionės organizatoriams!


2012 Liepa Grįžome iš Prancūzijos

„Sietuva“ ką tik grįžo iš 48-to tarptautinio liaudiškų šokių festivalio Marselyje, tad skubame dalintis įspūdžiais: didelė atvira scena, stiprūs kolektyvai, šiltas oras ir gaivinanti jūra. Iš dalyvavusių kolektyvų verta paminėti organizatorių, t. y. prancūzų, kolektyvą, kuris nustebino dalyvių gausa ir šokio darna. Šokėjai iš Singapūro visus sužavėjo rytietišku spalvingumu ir dekoracijų gausumu. Šokėjai iš Juodkalnijos išsiskyrė savo sportiška išvaizda ir greitu kojų darbu. Profesionalus Martinikos orkestras nepaliko abejingų klausytojų, o Paragvajaus atstovai sudomino arfos skambesiu ir triukais su buteliais. Susidraugavome su profesionaliu ansambliu iš Armėnijos ir kolektyvu iš Škotijos. Štai trumpas video reportažas apie minimus kolektyvus. Iš anksto atsiprašome už filmavimo kokybę, bet video kameros mums dar niekas nepadovanojo 🙂

„Sietuva“ šiame dideliame kolektyvų būryje išsiskyrė lietuviška lyrika ir šiaurietišku santūrumu. Už tai mums ir plojo. Festivalio žiūrovams pristatėme ir tradicinę „eksportinę“, t. y. vestuvinių šokių programą, ir naujus „Sietuvos“ repertuaro šokius. Neslėpsime, kad laiko patikrinta vestuvinė programa sulaukė daugiausia plojimų.
Ačiū visiems vykusiems drauge, taip pat vairuotojams, mūsų „palaikymo“ merginoms tėvynėje – Jolitai ir Andželikai už siuntinuką, Aušrai – už vėliavą, bei likusiems ansamblio nariams, kurie laukė mūsų grįžtant!


2012 Liepa Kasmetiniai apdovanojimai

Skubame pranešti ir pasidžiaugti, kad įvyko jau 6-oji „Sietuvos“ apdovanojimų ceremonija. Nominaciją „Sezono iniciatyva“ laimėjo Giedrutė ir kompanija už Vasario 16-osios vakaronės organizavimą. Apdovanojimas kaip „Geriausiam įsigijimui“ užtikrintai atiteko Marijampolės miesto pažibai – tik šiemet į „Sietuvos“ ansamblį įsijungusiam Ričardui. Vilius gavo apdovanojimą kaip didžiausią pažangą per sezoną pasiekęs šokėjas. O svarbiausia, „Šauniausio šokėjo“ nominaciją vaikinų kategorijoje laimėjo seniūnas Artūras, o iš merginų jau antrus metus iš eilės ir trečią kartą savo šokių „karjeroje“ nepralenkiama buvo Laurytė. Specialus prizas už atsakingiausią repeticijų lankymą buvo įteiktas Ievai.
Sveikiname laimėtojus 🙂


2012 Birželis Kelionė į tarptautinį festivalį

Liepos 4–16 dienomis „Sietuva“ vyks į 48-tąjį Tarptautinį liaudiškų šokių festivalį Pietų Prancūzijoje. Šiame festivalyje taip pat dalyvaus kolektyvai iš Armėnijos, Škotijos, Martinikos, Juodkalnijos, Paragvajaus, Singapūro ir Prancūzijos. Tikimės garbingai atstovauti Lietuvai šioje didelėje šokių šventėje.


2012 Gegužė Pavasario koncertai

Paskutinis balandžio savaitgalis „Sietuvai“ buvo šokingas. Balandžio 28 d. šokome Naujosios Akmenės kultūros centre, kur sveikinome šio miesto liaudiškų šokių kolektyvą su 25 metų jubiliejumi. Ačiū kolektyvo vadovei Birutei Viktoravičiūtei už kvietimą ir puikų koncertą, gausybę skanėstų ir šiltą priėmimą.

Padėkos žodžius tariame ir „Vingiui“ už balandžio 29 d. VU Didžiajame kieme vykusią Tarptautinę šokio dieną, kurioje „Sietuva“ taip pat dalyvavo.

Tolimesni „Sietuvos“ planai – naujų narių krikštynos gegužės 12 d., vienas kitas pasirodymas koncertuose ir linksmiausia dalis – vasaros kelionė į Prancūziją!


2012 Balandis Tarptautinė šokių diena

Gera pasidžiaugti, kad po metų pertraukos į Vilnių vėl grįžta koncertas tarptautinei šokių dienai paminėti. Iš Mokytojų namų kiemelio renginys šiais metais persikels į Vilniaus universiteto didįjį kiemą (prie Šv. Jonų bažnyčios). Balandžio 29 d. 15 val. jame susirinks ir žiūrovams šventę surengs didelis būrys Vilniaus miesto liaudiškų šokių kolektyvų. Prieš koncertą kolektyvai surengs spalvingą eiseną nuo Vinco Kudirkos aikštės.
Mielai kviečiame visus, neabejingus šokiui ir norinčius džiaugsmingai paminėti šią dieną!


2012 Kovas Pavasariui atėjus

Didžiajam Vasario 16-osios koncertui, kuris šiais metais kaip niekad buvo gausus dalyvių ir žiūrovų, praūžus, „Sietuva“ ėmė ruoštis pavasario sezonui, t. y. kovo–balandžio mėnesiais vyksiantiems koncertams. Pirmiausia – kovo 27 d. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos rengiamame tarptautinės savaitės renginyje. Nauji šokiai, skirtingų kostiumų pristatymas, smagi muzika – užsienio svečiams turėtume palikti įspūdį. O kur dar folklorinių šokių mokinimasis visiems drauge… Svečiams tikrai neteks nuobodžiauti.

Balandžio 28 d. „Sietuva“ dalyvaus festivalyje-šventėje „Šokių siautulys 2012“ Naujosios Akmenės kultūros centre.

Svarbiausių būsimų ir jau praėjusių ansamblio pasirodymų kalendorių visada galite surasti skiltyje koncertai.


2012 Vasaris Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:
Kodas: 302480184
Pavadinimas: TAUTINIŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS „SIETUVA”
Žemiau rasite instrukciją kaip galima užpildyti prašymą dėl 2 proc. […]

AČIŪ


2012 Sausis Vasario 16-osios koncertas

Šiemet Vilniaus miesto liaudiškų šokių kolektyvų Vasario 16-osios koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, vyks Rusų dramos teatre (J. Basanavičiaus g. 13). Po koncerto mūsų ansamblis organizuos tradicinę visų dalyvių vakaronę. Tad ištikimiausi mūsų žiūrovai, lauksime jūsų koncerte!


2011 Gruodis Jau kvepia Kalėdomis

linksminkimos52011-ieji jau slenka į pabaigą, tad pats laikas apžvelgti nuveiktus darbus.

Džiaugiamės, kad „Sietuvą“ pasiekė mūsų visų rinkta 2 proc. parama. Drauge su ansambliečiais nutarsime kaip geriausiai panaudoti gautas lėšas. O už praėjusiais metais surinktą sumą buvo įsigytos naujos merginų juostos, vainikėliai, prijuostės, pasiūti sijonai, taip pat iš dalies kompensuotos šokėjų repeticijų avalynės įsigijimo išlaidos. Dalį gautos 2 proc. paramos „Sietuva“ panaudojo naujai repeticijų aprangai, kurią šokėjai dėvėjo per GAUDEMUS šventę. Nuoširdžiai dėkojame visiems, skyrusiems 2 proc. paramą, nuolat palaikantiems ir prisidedantiems prie mūsų veiklos organizavimo.

Jau rašėme, kad „Linksminkimos 2011“ koncerte „Sietuva“ pristatys naują E. Žičkos šokį „Šoksninė polka“ (muzika J. Baltramiejūnaitės). Tad skubame pranešti ir patys pasidžiaugti, kad šis naujas šokis buvo įvertintas specialistų ir vienoje iš kasmet Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamo naujų liaudiškų šokių konkurso kategorijų „Šoksninei polkai“ skirta III-oji vieta. Geras įvertinimas įpareigoja ir toliau stengtis, kurti, o naujausius kūrinius pristatyti jums – mūsų žiūrovams. Jeigu norite išsakyti savo nuomonę, palikti komentarus, atsiliepimus, konstruktyvią kritiką, rašykite el. paštu sietuva@yahoo.com.

Dar viena gera žinia – rengiamos „Sietuvos“ Kalėdos, kurios šiais metais vyks gruodžio 17 d.


2011 Lapkritis Linksminkimos 2011

2011 m. lapkričio 18-19 d. rengiamas VI-asis studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos 2011“. Lapkričio 18 d. 17 val. VPU aktų salėje vyks instrumentinės muzikos koncertas, o lapkričio 19 d. nuo 15 val. M. K. Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre šventinis koncertas-paradas „Subatėlės ilgai laukus“.

Šiam festivaliui „Sietuva“ paruošė premjerinį šokį „Šoksninė polka“ (E. Žičkos choreografija, J.Baltramiejūnaitės muzika), kurį žiūrovų teismui pristatysime šeštadienio koncerte.


2011 Lapkritis Spalio įvykiai

  • Žaidėme boulingą;
  • Ansamblyje atliko praktiką dvi VPU studentės;
  • Sukūrėme naują šokį.

2011 Rugsėjis Naujas sezonas jau prasidėjo

Sveiki, liaudiško šokio ir muzikos mylėtojai, sulaukę naujojo „Sietuvos“ sezono! Nors oficialus naujų narių priėmimas baigėsi, bet mūsų durys vis dar atviros – jei turi šokimo ar grojimo patirties ir nekantrauji prisijungti prie ansamblio, rašyk mums sietuva@yahoo.com arba susisiek telefonu. Džiaugiamės, kad šiemet į šokėjų grupę įsiliejo gražus būrys vaikinų, ir šiek tiek nusimename, kad pritrūko merginų dėmesio. Ei, įvairių aukštųjų mokyklų studentės, kur jūs? 🙂

Šį sezoną pradėsime net dviem koncertais tą pačią dieną – spalio 5 d. šoksime Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojams, o vėliau su Mokytojų diena sveikinsime Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės mokymo centro darbuotojus.

Sezono planuose – daug kūrybinių sumanymų, kuriuos bandysime įgyvendinti ir pateikti staigmeną mūsų žiūrovams. Tad iki pasimatymo koncertų arba repeticijų salėse.


2011 Rugpjūtis Naujų narių priėmimas

ŠOKI ?
GROJI ?
VISUR DALYVAUJI ?
Jei taip – ATEIK !

Smagiai ir prasmingai praleisti laiką tave kviečia
tautinių šokių ansamblis „SIETUVA“.

Naujų narių lauksime kiekvieną rugsėjo pirmadienį ir ketvirtadienį (t.y. 5, 8, 12, 15, 19, 22, 26 ir 29 d.) 18:30 Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos aktų salėje, Antakalnio g. 54 (šalia Šilo tilto).

Tavęs laukia naujos pažintys, įspūdžiai, kelionės, koncertai, konkursai ir t.t.

Nepraleisk progos ir ateik!
Juk tai nieko nekainuoja!
Telefonas pasiteirauti: +370 674 08391


2011 Liepa Vasaros atostogos

Grįžome iš lietingo Berlyno. Dabar atostogaujame. O kas dar turi jėgų gali nukeliauti į Turkiją.


2011 Birželis Laikraštis

Piknikas praėjo šauniai, o tiems kas nedalyvavo pranešame, kad buvo išleistas specialus pikniko laikraštis, kurį galima peržiūrėti paspaudus čia. Malonaus skaitymo.


2011 Birželis Vasara

55-asis ansamblio „Sietuva“ šokių sezonas eina į pabaigą. Beliko nuveikti kelis labai svarbius darbus: birželio 26 d. sudalyvauti Baltijos šalių studentų dainų iš šokių šventėje Gaudeamus XVI Kalnų parke, liepos 2-3 d. kartu su kitais akademinio jaunimo ansambliais pristatyti lietuvių liaudiškus šokius Pasaulio kultūros festivalyje Berlyno Olimpiniame stadione ir apdovanoti pačius šauniausius ir iniciatyviausius sietuviečius už nuveiktus darbus 2010/11 metų sezone.

O kol kas mes išėjome mokslo atostogų. Tiesa, birželio 9 dieną vėl susibėgsime, nes „Sietuva“ daro pikniką.


2011 Gegužė Gaudeamus XVI

Birželio 24-26 d. Vilniuje vyks Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventės Gaudeamus XVI renginiai. Maloniai visus kviečiame juose dalyvauti.


2011 Gegužė Gegužės mėnesio planai

„Sietuva“ drauge su kitais ansambliais balandžio 29 dieną Vilniaus universiteto Didžiojoje auloje dalyvavo Gaudeamus XVI peržiūroje. Savo klaidas žinome, būtinai jas taisysime, tačiau iki Gaudeamus šventės dar turime planų: gegužės 26 d. „Sietuva“ sveikins Vilniaus Saulėtekio vid. mokyklą su 25-oju gimtadieniu, šoks ta proga rengiamame šventiniame koncerte.


2011 Balandis Su pavasariu!

Štai ir atėjo ilgai lauktas pavasaris – džiaugiamės juo ir sveikiname visus ansamblio narius bei gerbėjus! Dienos ilgėja, naktys trumpėja, o „Sietuvos“ repeticijų salėje darbo tik daugėja. Šokėjai ruošiasi peržiūrai į Baltijos šalių studentų šventę GAUDEAMUS XVI, kuri vyks balandžio 29 d. Vilniuje. Mūsų liaudies instrumentų orkestras kultūros centro prašymu ruošiasi įrašyti muziką šokiui „Priegalvėlis“.

Besimokydami GAUDEAMUS repertuarą, radome laiko surengti trumpą pasirodymą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – kovo 23 d. šokome ir šokdinome svečius iš užsienio, dalyvavusius Tarptautinės savaitės kolegijoje renginiuose.

Balandžio 8 d. suplanavome dar vieną pasirodymą, tik ši kartą visų galvelėms pamiklinti – kviečiame visus sietuviečius į pirmąjį „protų mūšio“ turnyrą „Sietuvos“ taurei laimėti!


2011 Vasaris Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:

Kodas: 302480184
Pavadinimas: TAUTINIŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS „SIETUVA”
Adresas: Vilnius, Gurių sodų 4-oji g. 25
Žemiau rasite instrukciją kaip galima užpildyti prašymą dėl 2 proc.
Pats patogiausiais būdas yra formos pildymas internetu (be programos instaliavimo): […]

Ačiū!


2011 Vasaris Vasario 16-osios koncertas

Vasario 16 d. „Sietuva“ drauge su kitais Vilniaus tautinių šokių ansambliais dalyvavo kasmetiniame koncerte Nepriklausomybės dienos proga. Tądien Lietuvos rusų dramos teatro sceną papuošė išskirtinai gražus, šventinis, kupinas tautiškumo dvasios renginys; kvapą gniaužė į karą jojantys berneliai, jų liūdinčios seselės, juodo varno – negandų simbolio – platūs sparnai. Pirmosios dalies mažytis spektaklis antrojoje koncerto dalyje virto džiaugsmo, spalvų ir šviesos išsiveržimu: sceną drebino trankios polkos, smagūs vestuviniai šokiai, mirgėjo ryškūs kostiumai.

Mūsų ansamblis, šiais metais subūręs du šokėjų sąstatus, koncerte atliko naujus šokius: „Tryptinį“ (J. Lingio choreografija , E. Pilypaičio harm. liaudies muzika) ir „Trampolkę“ (R. Tamučio choreografija, A. Gudavičiaus išplėtota liaudies muzika). Premjerinį jaudulį ištirpdė žiūrovų plojimai bei buvusio vadovo V. Ūsovo išsakyti pagiriamieji žodžiai.

Po koncerto visi ansambliai skubėjo į viename Vilniaus naktiniame klube vykusią vakarinę dalį, kur vieni kitus stebino savais pasirodymais, šokiais ir dainomis. Šaunusis „Sietuvos“ seniūnas Artūras savo repavimo talentu kaip reikiant užvedė publiką – tris kartus valio seniūnui!

Artimiausi ansamblio planai – ne atostogos po koncertų, bet pasiruošimas birželio mėnesį Vilniuje vyksiančiai Baltijos studentų dainų šventei GAUDEAMUS.


2011 Vasaris Vasario 16 d. koncertas

Tradicinis Vilniaus miesto tautinių šokių ir dainų ansamblių koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atrūkimo dienai paminėti, įvyks 2011 m. vasario 16 d. 16 val. Rusų dramos teatre.
Šiame koncerte mes atliksime du šokius:

„Tryptinis” – J. Lingio choreografija , E. Pilypaičio harm. liaudies muzika
„Trampolkė” – R. Tamučio choreografija, A. Gudavičiaus išplėtota liaudies muzika


2011 Sausis Skelbiamas papildomas PRIĖMIMAS į ansamblį

Skeliamas PAPILDOMAS PRIĖMIMAS į ansamblį „Sietuva”!
Į šokių grupę priimsime vaikinų. Į orkestrą – grojančių kanklėmis ir birbyne.
Jei ši žinutė tave sudomino, skambink telefonu +370 674 08391 arba rašyk sietuva@yahoo.com


2010 Gruodis Metų pabaigai – Krokuva ir gražus kalėdinis renginys

Gruodžio 9-11 d. keturios „Sietuvos“ šokėjų poros viešėjo Krokuvoje, kur dalyvavo ten surengtose Vilniaus dienose.

Iš Vilniaus išvykome dar su tamsa, kai pro autobusiuko langus matėsi tik auštantis rytas ir nepaliaujamai krintančios snaigės. Nieko keisto – juk žiema, tačiau labiausiai bijojome, kad teks drauge su tomis snaigėmis ir šokti po atviru dangumi. Buvome nusiteikę ir ant sniego polką trypti, tačiau laimei, Krokuvoje radom ir sceną, ir stogą virš galvos. Žinoma, snigti taip ir nenustojo, bet dėl to labai neišgyvenome – jautėmės lyg tikroje Kalėdų pasakoje, kai aplinkui mugėje žmonės šurmuliuoja pirkdami įvairius saldėsius ir eglučių papuošimus, kai aplink skamba muzika, kviečianti džiaugtis artėjančiomis šventėmis.

Šokėjai į sceną be repeticijų retai kada eina. Tad ir mes, vos atvykę į Krokuvą ir įsikūrę viešbutyje, surengėm generalinę repeticiją. Ir ne šiaip sau patrepsėjimą, o tikrą šou vakarėjančio senamiesčio aikštėje. Sau paniūniuodami, retkarčiais garsiau padainuodami, sušokom visą savo repertuarą. Kojos slydo, sniego gūsiai įsisukdavo tai į plaukus, tai į akis, tačiau vis tiek atrodėme nepakartojamai – balti šokantys sniego seniai. Sulaukėm ir plojimų, ir susižavėjimo šūksnių.

Sniegas kišo koją ir šokant scenoje, tad būta visko: ir susipainiojimų, ir griūvimų, ir slystelėjimų. Nepaisant to, viską atlaikėm, gražiai atrodėm ir šauniai praleidom laiką Krokuvoje.

Kaip iš tiesų mūsų kelionė klojosi, galite pamatyti filmuke:

https://youtu.be/maZem3_LqQQ

Gruodžio 16 d. savo šokiais gražių ateinančių metų linkėjome kolegijos dėstytojams. Visi kartu pasidžiaugėme, kad štai ir pirmamečiai ansamblio šokėjai pagaliau buvo įvertinti, kad ir jie jau į sceną lipo vienodai su visais kitais. Išgirdome, kad 2011-ieji „Sietuvai“ bus permainų ir išbandymų metai – vienus vadovus pakeis kiti. Tačiau kol viskas teka dar sena vaga, visiems linkime jaukių šv. Kalėdų, linksmų Naujųjų metų. Tegu jie bus darbingi, šokingi, sveiki, prasmingi ir aktyvūs!


2010 Gruodis Krikštynos – koncertas – Kalėdos

Paskutinį lapkričio šeštadienį mūsų „seniokai“ surengė krikštynas visiems nekrikštytiems ansamblio nariams. Susirinkę prie „Laisvės kelio“ ir suradę „Sietuvos“ plytą visi sugužėjom į pirtelę, kur mūsų gražus jaunimas oficialiai buvo priimtas į sietuviečių gretas. Šį kartą krikštynų veiksmas persikėlė į TV projekto „Tu gali šokti“ aplinką. Linksmos užduotys ir šmaikštūs kompetentingos komisijos komentarai patiko ne tik žiūrovams, bet ir patiems dalyviams. Naujokai net nesitikėjo, kad krikštynos gali būti tokios linksmos ir malonios!

Po linksmybių – rimtoji dalis, tai yra kalėdinis „Sietuvos“ koncertas, skirtas kolegijos dėstytojams, kuris įvyks gruodžio 16 d. VTDK aktų salėje. Po šio koncerto visi drauge paminėsime artėjančias Šv. Kalėdas, palinkėsime vieni kitiems gražių švenčių ir gausime dovanų nuo vadovo – kalėdinių atostogų!

P.S. Labai ačiū visiems fotografams, pasidalinusiems gražiomis nuotraukomis iš „Kadagio“ konkurso.


2010 Lapkritis Konkurso rezultatai

Vadovaudamiesi konkurso „Kadagys 2010” komisijos paskelbtais rezultatais, galime drąsiai teigti, kad „Sietuva” turi geriausią liaudies instrumentų orkestrą. Būtent „Sietuvos” muzikantai buvo įvertinti kaip šauniausia instrumentinė grupė, o jų atliktas P. Velikio kūrinys „Tėvas lupo ožį” pripažintas išraiškingiausiai atliktu kūriniu visame, tris dienas vykusiame, konkurse. Nors užlipti ant garbės pakylos šį kartą mums ir nepavyko, tačiau mes labai patenkinti savo pasirodymu. Norėjome parodyti kažką įdomaus ir naujo, tad taip ir padarėme! Na, o dabar ansambliečių laukia pelnyta poilsio savaitė.

Ačiū ištikimiausiems žiūrovams už palaikymą ir iki kitų susitikimų koncertų salėje!


2010 Spalis „Laisvės kelias”

Atidengtoje „Laisvės kelio“ skulptūroje Vilniuje yra ir ansamblio „Sietuva“ vardinė plyta!

Džiaugiamės, kad projekto organizatoriai padarė išimtį mūsų kolektyvui ir leido prisidėti prie šios gražios iniciatyvos. Tebūnie ši „Sietuvos“ plyta simbolis to, ką kartu kuriame ir branginame.


2010 Spalis Mus pasiekė Jūsų parama

Džiaugiamės ir skubame pranešti, kad „Sietuvą” pasiekė jūsų visų intensyviai rinkti 2 procentai. Dėkojame prisidėjusiems ir tikimės, kad kiti metai bus tokie pat (o gal net kur kas labiau?) sėkmingi. Dalis sumos bus skirta jau pernai šokėjų vykdytai akcijai „2 procentai mums – šokių bateliai už pusę kainos jums!”, taip pat apsirūpinsime unikaliais ansamblio nariams skirtais marškinėliais bei kita atributika.


2010 Spalis Konkurso „Tikime laisve” apdovanojimai

Spalio 23 d. „Sietuvos” merginos dalyvavo Vilniaus rotušėje vykusioje nacionalinio bendruomenių konkurso „Tikime laisve“ laureatų paskelbimo ir apdovanojimų ceremonijoje, kur chorui „Bel canto” dainuojant „Lėk gervele” atliko savo šokio kompoziciją.


2010 Spalis Visi laukia konkurso

2010/11 metų ansamblio šokių sezonas įsibėgėja. „Sietuva“, kaip ir visi kiti akademinio jaunimo šokių ansambliai, sparčiai ruošiasi konkursui „Kadagys“, kuris įvyks lapkričio 13-14 d. M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. Konkursui ruošiame tokią programą:

Aušra (A. Kondratavičiaus choreografija, V. Bartulio muzika)
Jorė (A. Kondratavičiaus choreografija, A. Rakšnio muzika)
Taukačikas (V. Ūsovo choreografija, J. Baltramiejūnaitės išplėtota liaudies muzika)
Medinis žirgelis (B. Dvariono muzika)
Kertinis jonkelis (Liaudies šokis ir muzika)
Jadvyga (E. Žičkos choreografija, J. Baltramiejūnaitės išplėtota liaudies muzika)
Žemaičių galiopas (V. Ūsovo choreografija, J. Baltramiejūnaitės muzika)
Tėvas lupo ožį (P. Velikio muzika)
Ratelių polka(?) (V. Ūsovo choreografija, J. Baltramiejūnaitės muzika)

Šį kartą „Kadagyje“ atliksime visai naują savo programą: net penki šokiai iš septynių yra sukurti per pastaruosius trejus metus, o šokis darbiniu pavadinimu „Ratelių polka“ – premjerinis. Mūsų liaudies instrumentų orkestras taip pat ruošia naujieną muzikos mylėtojams, tad lapkričio 14 d. galėsite išgirsti naują Povilo Velikio kūrinį „Tėvas lupo ožį“.

Norisi priminti, kad 2005 metais vykusiame paskutiniame „Kadagyje“ mes iškovojome III vietą, tad šiemet stengsimės pakartoti rezultatą.


2010 Rugsėjis Remontas

Dėmesio! Ansamblio „Sietuva” repeticijų salėje Antakalnio gatvėje vykdomi remonto darbai. Repeticijos vyks Technikos fakulteto sporto salėje, Olandų g. 16. (foto reportažas iš laikinosios ansamblio „Sietuva” repeticijų erdvės pridedamas)

Naujų narių laukiame adresu Olandų g. 16, jau nuo rugsėjo 6 d.!


2010 Rugpjūtis ANSAMBLIS „SIETUVA” KVIEČIA

VISUS, NORINČIUS GROTI IR ŠOKTI, KVIEČIAME ĮSILIETI Į MŪSŲ KOLEKTYVĄ

Laukiame Jūsų kiekvieną rugsėjo pirmadienį ir ketvirtadienį 18.30 val. VTDK Technikos fakulteto

sporto salėje, Olandų g.16.

Ansamblyje “Sietuva” Jūsų laukia naujos pažintys, įspūdžiai, kelionės, koncertai, konkursai ir t.t.

Nepraleisk progos ir ateik!

JUK TAI NIEKO NEKAINUOJA!

Tel. pasiteirauti: +370 674 08391 Edmundas


2010 Liepa Įspūdžiai iš festivalio Italijoje

Šią vasarą SIETUVA dalyvavo tarptautiniame festivalyje SILE FOLK 2010, kuris kasmet rengiamas Treviso mieste, Italijoje. Per aštuonias festivalio dienas įvairiuose koncertuose, kurie vyko Trevize bei jo apylinkėse, atlikome skirtingas šokių programas, pristatėme savo šalies kultūrą ir turėjome galimybę stebėti kitus dalyvius – spalvinguosius ir visuomet besišypsančius Meksikos atlikėjus, daininguosius ir siautulingus Slovakijos šokėjus, teatralizuotą Šveicarijos ansamblio pasirodymą bei nuoširdžias Olandijos bei Italijos programas. Visi kartu sukūrėme išties gražų reginį, tad mielai dalinamės parsivežtais įspūdžiais.

Aušra: daug kostiumų, saulės ir makaronų! Šiltai priimti savųjų gidų, apgyvendinti mokykloje drauge su slovakais jau kitą dieną skaitėme apie save vietinėje spaudoje „Festivalis prasideda – dalyviai net naktimis pramogauja“. Žinoma, šokiai ir dainos netilo ne tik koncertų metu, bet ir naktimis, važiuojant autobusu, prausiantis duše – lietuviai iš tiesų linksma tauta!

Edvardas: Aplankėme keletą labai gražių miestų – Veneciją, Veroną, Padovą, tačiau buvo labai karšta, dažnai labiau norėdavosi rasti pavėsi nei ką nors įdomaus pamatyti. Džiugu, kad pagrindiniuose koncertuose pavyko gerai pasirodyti. Patiko Slovakijos ansamblio pasirodymai. Nustebino tai, kad daug kur buvo neįmanoma susikalbėti angliškai.

Giedrė: Kelionė į Italiją prasidėjo gan sklandžiai, gavome padorų autobusą su gerais vairuotojais, kurie iš pirmo žvilgsnio norėjo pasirodyti griežti, bet kelionės eigoje visi susibendravome ir autobuse netilo dainos visos kelionės metu, net važiuojant pietauti ar pusryčiauti.

Apie italus galiu pasakyti, jog pirmą kartą pamačiau kokie žmonės gali būti nepunktualūs, ir neaišku kodėl, bet man pasirodė, kad nėra draugiški, bent jau mum… gal dėl mūsų ne ypatingai gero noro po koncertų šiek tiek pasisėdėti 🙂 Nepaisant to, mūsų šokiai pakerėjo publiką ir visi kartojo kaip gražiai šokame, tuo labai džiaugiamės.

Italijos karštis nėra pritaikytas dėvėti mūsų tautinį kostiumą, net ir vakarais, tačiau mineralinis vanduo ir ledų bei šerbetų porcijos mus gelbėjo visą laiką.

Kelionėje pabuvome ne tik festivalyje, važiuodami į Italiją užsukome į Čekiją (neprisimenu miestelio pav.), kur turėjome Edvardo suorganizuotas ekskursijas po uolas, laisvą dieną festivalyje laivu plaukėme į Veneciją, pasibaigus viešnagei dar vykome į Veroną ir Vieną.

Buvo puikiai viskas organizuota, išskyrus italų laikas, kurį savaitės bėgyje koregavome pagal savo norus, o nebe italų 🙂

Laimonas: man žiauriai patiko (makaronai irgi). Šiaip labai gerai, kad nereikėjo dienomis šokti ir būdavo dažniausiai po 1 koncertą ir pakankamai daug laisvo laiko lyginant su Olandija ir Vokietija.

Artūras: bent jau man kelionė labai patiko (net ir maistais, nors su makaronais buvo šiek tiek perlenkta:) ) mielai nuvažiuočiau ten dar 🙂

Laura: Kelionė įsimintina, daug gerų įspūdžių, nes ne tik festivalyje dalyvavome, bet aplankėme ir kitus miesteliukščius 🙂 tokius, sakyčiau, šustrus 🙂 Makaronai, makaronai, makaronai ir makaronų sriuba kiek pabodo, nu bet, kad bandelių neparsivežiau Lietuvon, tai… 🙂 na, dėl laisvo laiko… nu jo buvo, bet jį užpildė šiokia tokia Italijos šiluma, bet jos dėka mirkti galėjome Adrijos jūroje 🙂 jėgelė 🙂 patiko bendri dušai….., oj, čia neturėjo buti 🙂 na ir įsitikinom, kad lietuvaičiai berniukai ir mergaitės gražiausi 🙂

Žička: Ši kelionė prasidėjo sklandžiai, o ir pirmoji stotelė Čekijos „Moravsky kras“ rezervate man labai patiko. Atvykus gi į festivalio vietą teko iškart susidurti su kalbos barjeru, kadangi organizatoriai surado tik tris pagalbininkus, kurie mokėjo angliškai. Tad buvo ir smagu, ir graudu. Mums pasisekė, kad gyvenome netoli miesto centro. Gaila, kad valgyti tekdavo kaskart važiuoti į miesto pakraštį, o ir susipažinimas su Italijos virtuve festivalyje nesužavėjo: makaronai, makaronai, spageti… 🙂 situacija priminė lietuvišką anekdotą apie grikius, bet buvo nejuokinga…:)

Gerai, kad paprastai turėjome tik vieną vakarinį koncertą, tad aplankėme daug vietovių: Treviso, Burano, Venecija, Jesolo kurortas, Padova. Bet buvo žiauriai karšta, kartais dar kankino miego trūkumas, bet ilgainiui šį problemą išsisprendė … 🙂 Labiausiai nervino, kad organizatoriai nesupranta važiavimo autobusu taisyklių – teko ilgai ir nuobodžiai aiškinti (pagelbėjo slovakų pasiūlytas sprendimas). Pliusų festivalio organizatoriams nepridėjo ir ilgapirščių apsilankymas mūsų apgyvendintoje mokykloje… O ir punktualumas Italijoje, kaip teko pastebėti, nevertinamas.

Visiems labai patiko mūsų „Vestuvinė siuita“, net teko garbė savo pasirodymu vainikuoti svarbiausią koncertą. Žodžiu, buvo visko…:)


2010 Gegužė Saldus pergalės skonis

Diplomas Gegužės 15 d. Klaipėdoje dalyvavome konkurse „Klumpakojis 2010“, kuris šiais metais „Sietuvai“ buvo nelauktai sėkmingas – tapome pirmosios vietos laimėtojai! Renginyje savo šokius pristatė net 25 kolektyvai iš visos Lietuvos. Konkurso antrojoje dalyje „Sietuvos“ konkurentais tapo 16 kitų ansamblių, tačiau tai mūsų neišgąsdino, priešingai – skatino nuvyti šalin įtampą, pasitempti ir šypsotis. Komisijos narių nuomone, būtent ansamblis „Sietuva“ tą vakarą buvo geriausias. Labai džiaugiamės, kad šokiai „Priegalvėlis“ ir „Žemaičių galiopas“ mums dovanojo pirmąją vietą „Klumpakojyje“. Už puikų pasirodymą ir pergalę nuoširdžiai dėkojame visiems šokėjams, muzikantams, vadovui V. Usovui bei I. Česnienei, negailėjusiai patarimų ir pamokymų statant „Priegalvėlį“, dalyvavusiai kiekvienoje „Sietuvos“ šokių repeticijoje prieš konkursą.

Pirmoji vieta įpareigoja toliau puoselėti liaudies šokį, todėl jau gegužės 20 d. 18 val. mūsų laukia pasirodymas koncerte „Visi po viena saule“, kuris vyks Vilniuje, Europos aikštėje. Kaip visada laukiame gerai nusiteikusių ir „Sietuvai“ plojimų negailinčių žiūrovų!

Birželio 24 d. „Sietuva“ yra pakviesta Jonines pasitikti ta proga Naujojoje Vilnioje rengiamoje šventėje. 16.20 val. prie kultūros centro (Pergalės g. 8, Vilnius) susirinkę žiūrovai galės stebėti beveik valandos trukmės mūsų koncertą. „Sietuva“ susirinkusiems pristatys tokių šokių programą, kuriuos šoks liepos mėn. vyksiančiame tarptautiniame festivalyje Italijoje


2010 Balandis Artimiausi pasirodymai ir išvykos

Klumpakojis-2010„Sietuva“, nors pavasaris jau spėjo įsibėgėti, atkakliai pluša repeticijų salėje – laukia ne vienas renginys. Balandžio 29 d. 18 val. Mokytojų namų kiemelyje kartu su kitais Vilniaus miesto kolektyvais gražiu koncertu paminėsime Tarptautinę šokio dieną. Gegužės 4 d. iškilmingai atidarysime Vilniuje vyksiančią Baltijos šalių statybos ir technikos kolegijų spartakiadą, o gegužės 15 d. laukia bene svarbiausia sezono išvyka – Klaipėdoje organizuojamas konkursas „Klumpakojis 2010“.

Vasarai ansamblis taip pat turi planų, tad imta ir jiems pamažu ruoštis – liepos mėn. „Sietuva“ yra pakviesta pristatyti savo šalies kultūrą tarptautiniame festivalyje Italijoje.

Norisi pasidžiaugti, kad šiais metais „Sietuva“ sulaukė net ne vieno pasiūlymo atvykti į kitose šalyse rengiamus festivalius. Labiausiai apsidžiaugėme gavę kvietimą dalyvauti tarptautiniame festivalyje Azorų salose (Portugalija), tačiau studentiškos kišenės šiuo metu skylėtos, tad susibičiuliavome su Kirtimų kultūros centro ansambliu „Vilniaus pynimėlis“ ir kelionės planavimą perleidome jiems. Gražaus bendradarbiavimo rezultatas – saulėta kelių „Sietuvos“ šokėjų ir „Vilniaus pynimėlio“ išvyka į tarptautinį festivalį Azorų salose rugpjūčio mėn. Ne veltui sakoma, kad kliūtys įveikiamos kartu, o ne po vieną.

Visiems darbingos nuotaikos ir sėkmingų koncertų!


2010 Kovas Pasitinkant pavasarį

Žiemos pėdsakai pamažu nyksta, tad smagu prisiminti, ką nuveikėme belaukdami pavasario.

Kiekvienais metais vasario 16-osios proga Vilniuje organizuojamas tautinių šokių ansamblių koncertas, šįmet vykęs Vilniaus universiteto didžiojoje auloje. „Sietuva“ jame atliko du šokius ir abu – „naujai iškeptus“. Ansamblyje tampa kone tradicija vasario 16-osios koncertui pristatyti ne seniai šokamus, gerai žinomus, žiūrovų jau matytus kūrinius, bet naujus įdomius, teatralizuotus šokius. Šį kartą šoktas „Kalatinis“ ir „Jadvyga“, patikrinusi šokėjų kojų miklumą, artistiškumą ir privertusi žiūrovus stebėtis: „ir kaip viską įsiminti?“. Be to, galime džiaugtis ir trečiąja „premjera“ – naujaisiais merginų sijonais, baigtais siūti likus vos kelioms dienoms iki pasirodymo.

Kovo 5 d. šokėjų ir muzikantų laukė dar viena svarbi išvyka. „Sietuvos“ ansamblis buvo pakviestas į Birštone surengtą koncertą „Pasitinkant pavasarį“. Drauge su Birštono jaunuolių tautinių šokių kolektyvu „Aguonėlė“ išties sudrebinome kultūros centro sceną. Visiška tamsa, vėjo lankstomos medžių šakos ir nakties šešėliai – taip prasidėjo „Sietuvos“ merginų šokis „Aušra“, kurį keitė žemę budinantys piemenukai ir duonai nusilenkiantis viršaitis šokyje „Jorė“. Birštonui atvežėme net 10 kūrinių – retai kada tiek šokame svečiuose, tad nuoširdžiai dėkojame „Aguonėlės“ vadovei Virginijai Bankauskienei už suteiktą galimybę prisistatyti miestui ir kartu pasitikti pavasarį.

Kovo 11 d. „Sietuva“ ir vėl koncertavo. Šį kartą Vilniuje – kartu su kitais tautinių šokių ansambliais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventės proga surengtame koncerte Katedros aikštėje.

Šilumos ir geros nuotaikos artėjant pavasariui!


2010 Kovas Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio. Prašymą ir pildymo taisykles galima rasti VMI internetiniame puslapyje.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:

Kodas: 302480184
Pavadinimas: TAUTINIŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS „SIETUVA”
Adresas: Vilnius, Gurių sodų 4-oji g. 25


2010 Vasaris Koncertai

Tradicinis Vilniaus miesto tautinių šokių ir dainų ansamblių koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atrūkimo dienai paminėti, įvyks 2010 m. vasario 16 d. 17 val. Vilniaus universiteto Didžiojoje Auloje (VU Gamtos fakultetas, Čiurlionio g.).

Kovo 5 d. ansamblis „Sietuva” dalyvaus koncerte Birštono kultūros centre. O kovo 11 d. planuojamas koncertas Vilniaus Katedros aikštėje.

Maloniai kviečiame.


2010 Sausis Klasifikacija

Malonu pranešti, kad remiantis 2009 m. lapkričio mėn. Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus įsakymu dėl mėgėjų meno kolektyvų grupavimo į kategorijas pagal meninį lygį, veiklą ir rezultatus, jaunimo tautinių šokių ansambliui „Sietuva“ suteikta pirma (aukščiausia) kategorija. Ši kategorija suteikta ketveriems metams.

Džiugu, kad ir kiti Vilniaus miesto studentų šokio kolektyvai gavo aukščiausius įvertinimus.


2009 Gruodis Gėlių valsas ir gražiosios snaigelės

2009merginosGruodžio 17 d. vakare repeticijų salėje netikėtai pabiro žiemos gėlių – snaigių. Žėrinčiais apdarais, žybsinčiomis ugnelėmis jos išniro iš tamsos – žiūrovai spėjo tik aiktelėti, o išgirdę nuostabią Gėlių valso melodiją nutilo, sukluso. „Sietuvos“ merginos lyg tikros snaigės, pagautos vėjo gūsio, sukosi ratu, grakščiais judesiais „pynė“ žiemos mozaiką. „Spragtuko“ muzika išties nuteikė šventiškai, tačiau merginos neleido žiūrovams – nuostabiems ansamblio vaikinams bei vadovams – užsisvajoti. Pasibaigus Gėlių valsui, snaigelės greitai sutūpė, o jau pasigirdus pirmiems naujos muzikos ritmams jos pavirto į linksmas viliokles. Žiūrovai negailėjo plojimų, liko maloniai nustebinti ir net stebėjosi, kada merginos spėjo paruošti tokią kalėdinę dovaną vaikinams. „Sietuvos“ snaigelėms beliko nusišypsoti ir tyliai sau prisipažinti – staigmena pavyko, papildomos slaptos repeticijos nebuvo veltui.

Visiems ansamblio nariams norisi palinkėti sėkmingų 2010 metų: neslidžių grindų, nuotaikingų koncertų, daug šypsenų ir kelionių


2009 Gruodis Naujokų krikštynos

Patys ištikimiausi bei ištvermingiausi, nepasidavę gripo epidemijai, „Sietuvos“ šokėjai nuostabią šeštadienio popietę susiruošė kelionei į Aukštadvarį, į ilgai lauktas naujokų krikštynas. Šiais metais pasirinkta tema „Teismai ir kalėjimai“. Nors teko atidėti ir dėl to pakeisti krikšto vietą, krikštynos įvyko tokios, kokias ir planavom: su ne itin maloniomis užduotimis naujokams, kurios daug džiaugsmo kėlė krikštytojams, bei šokiais ir linksmybėmis iki vėlyvos nakties.

Žinoma, koks renginys be „malonių“ staigmenėlių: tik atvažiavę į Aukštadvarį sužinojome, kad per nesusipratimą krikštynos vyks ne sodyboje, kaip kad planavome, o Aukštadvario centrinės parduotuvės antrame aukšte įrengtoje kavinėje. Iš pradžių vienus tai prajuokino, kitus kiek suerzino, nes buvome sugalvoję kai kurias užduotis atlikti lauke, tačiau vėliau į tai numojome ranka ir gerai nusiteikę, virtę kalėjimo prižiūrėtojais bei teisėjais, ruošėme kalėjimo kameras naujokams.

„Sietuvos“ jaunimui pirmiausia skirta bausmė dėl atsainaus požiūrio į repeticijas, vadovo sakomų pastabų neįvertinimo, todėl nieko keisto, kad jaunieji ansamblio nariai pateko į kalėjimo kameras. Mes, kaip seni, patyrę šokėjai, ėmėmės gelbėtojų vaidmens ir siekėme kolegas išteisinti, kad jie galėtų prisijungti prie mūsų šaunaus kolektyvo. Taigi, po nuteisimo vyko ilgas kiekvieno nuteistojo tardymas. Norėjome patikrinti ir išsiaiškinti, ar jaunieji šokėjai nėra per silpni, ar tikrai trokšta, ar nebijo iššūkių ir yra pajėgūs šokti kartu su „Sietuva“. Atlikę visas užduotis busimieji sietuviečiai įtikino, kad yra pasiryžę padaryti viską, jog išliktų drauge su mumis. Todėl teismo teisėjas, seniūnas Artūras, pasitaręs su „tardytojais“ bei „prižiūrėtojais“ išteisino visus „nuteistuosius“, tačiau liepė prisiekti gerbti ir būti ištikimiems „Sietuvai“, jos vadovui bei maestro ir, žinoma, seniesiems šokėjams.

Štai taip linksmai ir draugiškai atšventėme naujokų krikštą į „Sietuvą“.


2009 Gruodis „Linksminkimos”

Lapkričio 14 d. „Sietuva“ kartu su kitais tautinių šokių ansambliais dalyvavo kasmet rengiamame ansamblių festivalyje „Linksminkimos“. Šiais metais jis vyko Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre. Galėjome tik pasidžiaugti gavę galimybę šokti puikioje scenoje, nors iš pradžių per repeticiją atrodė, kad scenos erdvė mums gerokai per didelė. Koncerte atlikome jau vizitine ansamblio kortele tapusį šokį „Jorė“ ir, žinoma, drebinome sceną per „Dunda grindys“.

Pasiruošimas koncertui taip pat vertas bent kelių eilučių, nes būta visko: pradedant sporto varžybomis, kuriose rungtyniavo visų ansamblių atstovai, vėliau pamirštos merginų karūnos bei juostos, kurių pasigesta likus kelioms minutėms iki renginio pradžios, galiausiai šokėjų savijauta ir pirmieji gripo požymiai.

Ligoms nepasidavėme, toliau intensyviai repetuojame ir su gera nuotaika laukiame artėjančių švenčių.


2009 Lapkritis Parodomoji repeticija

repeticijaSpalio 28 d. „Sietuvos“ repeticija buvo kiek neįprasta: į ją rinkosi ne tik šokėjai, „Sietuvos“ ansamblio bei kitų Lietuvos kolektyvų vadovai, bet svečiai iš Latvijos ir Estijos. Choreografai stebėjo, kaip vedama repeticija, kokius žingsnelius šokame, kaip juos atliekame. Atrodo, susirinkome nusiteikę kasdienei repeticijai, tačiau išsirikiavus ant scenos širdyje virpėjo jaudulys – ar nesipins kojos, ar nepaslysime, ar techniškai susuksime vilkelius. V. Ūsovas užsienio svečiams retkarčiais pakomentuodavo vieną ar kitą mūsų atliekamą žingsnių junginį, paaiškindavo, kokiame šokyje jis „įpintas“. Pasibaigus repeticijai ir šokėjams išskubėjus ruoštis koncertui, vadovai dalinosi savo darbine patirtimi, išsakė pastebėjimus, negailėjo gerų žodžių V. Ūsovui.

Vos spėję pasikeisti kostiumus vėl lipome į sceną koncertuoti. Ir ne mes vieni. Džiugu buvo matyti, kaip nuotaikingai „Sietuvos“ paruošiamosios grupės sąstatas, susirinkęs tik šį rugsėjį, sušoko „Lancajiedą“, o mes, pasveikinę žemę su pavasariu šokyje „Jorė“, ištekinę jaunuosius skambant „Vestuvinei suitai“ ir atlikę „Jonų vainikavimo“ ceremoniją, padėkojome visiems už gerą nuotaiką ir plojimus.


2009 Spalis Artimiausi pasirodymai ir koncertai

Repetuoti, repetuoti ir dar kartą repetuoti – tokį tikslą sau išsikėlėme, nes spalio 22 d. savo šokiais sveikinsime kolegijoje rengiamos konferencijos dalyvius. Šis koncertas bus pirmasis išėjimas į sceną mūsų paruošiamosios grupės šokėjams, taigi, jau dabar jiems linkime sėkmingo starto.
Spalio 28 d. į „Sietuvos“ repeticiją susirinks Baltijos šalių šokių specialistai, atvyksiantys į Vilniuje organizuojamą šokių seminarą, kurie stebės ir vertins, kaip rengiama repeticija, kokia jos eiga, koks šokėjų pasiruošimas. Po atviros repeticijos bus surengtas trumpas koncertas užsienio svečiams.

Lapkričio 13 – 14 d. ansamblis dalyvaus festivalyje „Linksminkimos“. Kviečiame dalyvauti festivalio renginiuose ir palaikyti „Sietuvą“ savo šypsenomis ir plojimais!


2009 Rugsėjis Gera pradžia – pusė darbo

Atėjus rugsėjui prasidėjo ir naujas „Sietuvos“ sezonas. Rugsėjo 1 d. savo šokiais iškilmingame koncerte sveikinome kolegijos dėstytojus ir studentus. Rugsėjo 3 d. savo pasirodymą dovanojome kolegijos direktorei jos jubiliejaus proga, o rugsėjo 19 d. nusifilmavome „Travel Channel” kuriamame filme apie Lietuvą

Džiaugsmingai priėmėme naujus narius ir specialiai jiems subūrėme paruošiamąją grupę, kad jie galėtų lengviau ir greičiau įsilieti į pagrindinį šokėjų sąstatą.

Tad jei esi studentas ar vyresniųjų klasių moksleivis, turintis šokio patirties, junkis į mūsų būrį ir šok kartu. Neversime vilkeliais suktis aplink salę, tačiau pažadame, smagią polką ir valsą tikrai išmoksi. Abejones vyk šalin, susisiek su mumis ir rudenį pradėk šokio ritmu. Paruošiamoji grupė repetuos vos porą mėnesių, todėl nepraleisk progos nemokamai išmokti naujų dalykų.

Rugsėjis ansambliui pažėrė ir permainų. Išrinktas naujasis šokėjų grupės seniūnas Artūras.

Šio sezono „Sietuvos“ planuose kelionė į Moldaviją, koncertai festivalyje „Linksminkimos“, dalyvavimas konkursuose „Kadagys“ ir „Klumpakojis“.

Darbingo rudens ir smagių akimirkų šokių salėje!

Jei čia dar nebuvai, būtinai ateik ir šok ar grok drauge su mumis!


2009 Rugpjūtis „Sietuvos“ šūkis – DALYVAUTI

Ilgai laukta Tūkstantmečio Dainų šventė praėjo. Nors šurmulys nutilo, stadionai ir aikštės ištuštėjo, vis dar „nugelia“ kojas prisiminus pirmąsias liepos dienas, juolab, kad prisiminti yra ką.

piramideŠiemet mūsų, dalyvaujančių Šokių dienos koncerte, buvo daugiau nei įprasta – ne aštuonios, o devynios poros. Be to, netgi radom „resursų“ paskolinti keletą šokėjų savo geriems bičiuliams – „Vingiui“. Galėjome didžiuotis, kad iš viso į stadioną (tiesa, skirtinguose kraštuose) skubėjo net vienuolika „Sietuvos“ porų. Pasipuošę ansamblio marškinėliais, stojom į paskirtą kvadratą ir prasidėjo… Vaikinai žemę savo „Žemynėle“ sveikino, merginos linus rovė, kartu su jaunių ir jaunučių kolektyvais sūpuoklėse supomės ir miltus malėme.

Stadionų žolę trypėm penkias dienas, o šeštą – pasipuošę naujaisiais kostiumais dalyvavome šventinėje eisenoje. „Sietuva“ pelnytai gali girtis, kad per visą Dainų šventės repeticijų ir koncertų maratoną turėjo savo gerbėją iš užsienio – draugišką vaikiną Robą, su kuriuo šokėjai susibičiuliavo 2008 m. festivalyje Olandijoje. Smagu, kad Tūkstantmečio Dainų šventės įspūdžiai ne tik „gyvens“ šokėjų atmintyje, bet bus „išplatinti“ ir į užsienį. Vadinasi, tikrai turime kuo didžiuotis.

Kaip žinia, „Sietuva“ atostogauti neskuba, todėl nieko keisto, kad vos grįžę iš Žalgirio stadiono, ėmėme krautis lagaminus į 45-tą Tarptautinį folkloro festivalį Bitburge, Vokietijoje. Turėjome laiko pavaikščioti po Berlyną ir Trierą, kuris yra saugomas UNESCO.

Atvažiavę į festivalio vietą, susipažinome su mūsų gidu Rolandu, apsigyvenome viešbutyje ir suskubome džiovinti kankles bei valyti savo koncertinius rūbus, nes, pasirodo, mūsų autobuso bagažinė buvo „laidi“ vandeniui. Laimei, didelių nuostolių nebuvo, visos dėmės sėkmingai įveiktos!

Dienomis šokome miestelio aikštėse, o vakarais iki paryčių šėlome susipažinimo vakarėliuose viešbutyje. Jaunimas iš Lenkijos, Slovakijos, Prancūzijos, JAV, Kroatijos, Čekijos ir Lietuvos savo ūžesiu ne vieną viešbučio svečią „pakankindavo“.

Grįždami atgal iš festivalio, dar pasigrožėjome Liuksemburgu, Praha, kuri šokėjus pasitiko lietumi, taip gerokai išgąsdindama, o vėliau, saulei pakaitinus, leido išdžiūti ir pasimėgauti šiluma.

Parvykę į Lietuvą tikėjomės vieni kitiems palinkėti saulėtos likusios vasaros ir išsiskirti, tačiau netikėtai sulaukėme pasiūlymo sudalyvauti naujos TV3 laidos muzikinio klipo filmavime. Atsakymas buvo aiškus – DALYVAUJAM – tad po lankytų repeticijų, klubų „raitymo“ ir hip hopo judesių šlifavimo Vilniaus Rotušės aikštėje linksmai įsiliejome į šokančiųjų minią.

Pasimatysime rugsėjį!


2009 Rugpjūtis Priėmimas

JAUNIMO TAUTINIŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS “SIETUVA”

KVIEČIA

VISUS, NORINČIUS ŠOKTI IR GROTI, KVIEČIAME ĮSILIETI Į MŪSŲ KOLEKTYVĄ

Laukiame Jūsų kiekvieną rugsėjo pirmadienį ir ketvirtadienį 18.30 val. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos mažojoje sporto salėje, Antakalnio g.54 (šalia Šilo tilto)

Ansamblyje “Sietuva” Jūsų laukia naujos pažintys, įspūdžiai, kelionės, koncertai, konkursai ir t.t.

Mes neleisime Jums liūdėti ilgais vakarais.

Nepraleisk progos ir ateik!

JUK TAI NIEKO NEKAINUOJA!

Tel. pasiteirauti: +370 674 08391 Edmundas


2009 Birželis Laukiam liepos mėnesio

Liepos 1 d. prasideda repeticijos Tūkstantmečio Dainų šventei, kurias vainikuos Šokių diena Žalgirio stadione liepos 5 d.

Iškart po jos, jau liepos 8 d. ansamblio laukia kelionė į Tarptautinį festivalį Vokietijoje. Festivalyje žada dalyvauti kolektyvai iš daugiau nei dešimties valstybių. Planuojame aplankyti tokius miestus kaip Berlynas, Trieras, Liuksemburgas, Praha. Ši kelionė taps baigiamuoju 2008/2009 metų šokio sezono akcentu.


2009 Birželis Zarasai

Labai gaila, bet ansamblis nedalyvaus Regioninėje Dainų šventėje Zarasuose birželio 23 d.


2009 Gegužė Kalendorius

Ansamblio repeticijų, koncertų, kelionių ir vakaronių laiką galima sužinoti skyrelyje kalendorius.


2009 Balandis Ansamblio narių dėmesiui

Visi ansamblio „Sietuva“ nariai turi apsispręsti ir iki gegužės 15 d. pranešti apie savo dalyvavimą Regioninėje Dainų šventėje Zarasuose, Tūkstantmečio Dainų šventėje Vilniuje ir Tarptautiniame festivalyje Vokietijoje.


2009 Balandis Pavasarį – tikras darbymetis

Nors už lango šviečia saulė ir kviečia praleisti laiką gamtoje, ansambliečiams tenka lieti prakaitą repeticijų salėje. Gražiu koncertu pažymėję ansamblio meno vadovo Vladimiro Ūsovo ir koncertmeisterio Arvydo Baleniūno jubiliejus, pradėjome intensyviai ruoštis Dainų šventės peržiūrai. Tik sudalyvavę šioje atrankoje, leidome sau kiek atsipūsti. Bet ne ilgam. Jau balandžio 21 d. savo šokiais džiuginome dalyvius, susirinkusius į kolegijos organizuojamus „Tarptautinės savaitės“ renginius. Balandžio 23 d. teko pristatyti lietuvių liaudies šokius užsienio turistams.

„Sietuva“ taip pat dalyvaus balandžio 29 d. Mokytojų namų kiemelyje organizuojamame renginyje, skirtame tarptautinei šokio dienai pažymėti. Koncerto, kuriame dalyvaus Vilniaus miesto liaudies šokių kolektyvai, pradžia 18 val. Maloniai kviečiame.


2009 Balandis ANSAMBLIO „SIETUVA“ REPERTUARO KAITOS APŽVALGA

Natūralu, kad bėgant laikui, daug kas keičiasi ir kinta. Kiekvieno ansamblio repertuaras – taip pat. Vieni kūriniai keičia kitus, keičiantis vadovams, kinta naujų kūrinių parinkimo programoms kriterijai. Žiūrovų norai ir išrankumas auga, atsiranda naujų kūrėjų ir kūrinių.

Straipsnių ar rašinių, kuriuose būtų apžvelgta tam tikro ansamblio, išskyrus valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“, repertuaro kaitos istorija beveik nėra. Keli saviveiklos ansambliai yra išleidę brošiūras apie kolektyvo istoriją, vadovus, keliones, tačiau kolektyvo repertuaro analizei beveik neskirta dėmesio.

Šiuo darbu buvo bandyta kiek išsamiau apibendrinti jaunimo tautinių šokių ansamblio „Sietuva“ repertuaro kaitą bei šokių pasirinkimo motyvus. Darbo tikslas – išnagrinėti ansamblio „Sietuva“ repertuaro keitimąsi. Darbo objektas – ansamblio repertuaras. Jis suprantamas kaip kolektyvo atliekamų kūrinių visuma.

Repertuaras iki 1992 metų

Nesuklysime pasakę, kad sovietmečiu liaudies choreografijai, kaip ir kitiems menams, galiojo sovietinės estetikos ir politikos dogma – Lietuvos menas turėjo būti tautinės formos, bet socialistinio turinio. Dainų ir šokių ansamblius slėgė ideologinė kontrolė – renginių repertuaras, atributika ir simbolika turėjo remtis Sovietų Sąjungą ir Komunistų partiją šlovinančiais kūriniais bei ženklais. Privalu buvo šokti internacionalinius šokius kaip „tautų draugystės“ įrodymą. Sveikintina buvo savo repertuare turėti šokius, vaizduojančius įvairius socialistinio gyvenimo aspektus – darbą kolūkyje, darbo liaudies, pionierių gyvenimą.

Šis reikalavimas galiojo visiems liaudies ansambliams, ne išimtis ir „Sietuva“. Skaitant archyvinę medžiagą matyti, kad kolektyvas tuomet atlikdavo moldavų, rusų, latvių ir kitų „broliškų“ valstybių šokius. Austrų, vokiečių, ispanų šokiai irgi buvo įtraukiami į repertuarą.

Peržiūrėjus liaudies šokių apžvalgas ir tuometinėje spaudoje pasirodžiusius straipsnius, matyti, kad ansamblis aktyviai ruošiasi kokiai nors respublikinei ar apskrities Dainų šventei, apžiūroms, konkursams, kitiems koncertams. Tad galima teigti, jog dalį „Sietuvos“ repertuaro sudarė kūriniai, įtraukti į Dainų švenčių programas. Reikia pridurti, kad studentų šventėse „Gaudeamus“ profesinio-techninio mokymo pakopai priklausiantys kolektyvai pradėjo dalyvauti tik nuo 1988 metų.

„Sietuvos“ repertuare minimi tokie šokiai: „Klumpakojis“, „Lenciūgėlis“, „Rezginėlė“, „Sielininkai“, „Kepurinė“ ir pan. Ir nors viename 1975 metų straipsnyje minima, kad ansamblio repertuare kone 400 kūrinių, kyla abejonių, ar iš jų bent keletas buvo specialiai „Sietuvai“ kurtų, autorinių šokių.

Visi prieš tai išvardyti šokiai gerai žinomi šių dienų publikai. Patvirtinimų, kad „Sietuva“ tuo metu šoko „savus“ specialiai jai kurtus šokius, nerasime. Atrodo, kad ansamblio vadovai nematė būtinybės įvairinti kolektyvo repertuarą. Ilgametis „Sietuvos“ vadovas Petras Repečka yra paskelbęs tik vieną savo kūrybos šokį „Garnys“, skirtą vaikams, tačiau net ir jis buvo sukurtas prieš P. Repečkos atėjimą į „Sietuvą“, kai vadovas dar dirbo su moksleivių kolektyvais. Ir nors viename iš straipsnių minima, kad „Sietuvos“ repertuare yra šokių, kurtų paties vadovo, vis tik galima daryti išvadą, kad didžioji dalis tų šokių arba priklausė internacionalinių šokių grupei, arba buvo perdirbti iš jau žinomų, pavyzdžiui, savaip pastatyta „Kepurinė“.

Susidaro įspūdis, kad pagrindinis P. Repečkos tikslas buvo itin profesionaliai ir techniškai paruošti šokėjus, kelti „Sietuvos“ meistriškumą. Todėl natūralu, kad jam vadovaujant, ansamblis buvo vienas iš stipriausių kolektyvų Lietuvoje. Ne veltui „Sietuva“ buvo vienas iš keturių Lietuvos kolektyvų, kuriems teko garbė dalyvauti Maskvos olimpiadoje. Žinoma, kad noras išsilaikyti stipriausių šalies kolektyvų rate skatino tuometinį vadovą siekti aukšto ansamblio techninio lygio. P. Repečkai nebuvo itin svarbus kolektyvo repertuaro savitumas ir išskirtinumas, nes daugiausia dėmesio skirta profesionaliam šokėjų paruošimui.

Apibendrinant galima teigti, kad ansamblio „Sietuva“ repertuarą iki 1992 metų sudarė L. Lingio, J. Gudavičiaus, R. Tamučio, E. Morkūnienės ir kitų sovietiniu laikotarpiu gerai žinomų ir populiarių choreografų darbai.

Repertuaras nuo 1992 metų

1993 metais, kai „Sietuvai“ pradėjo vadovauti Vladimiras Ūsovas, pasikeitė ir ansamblio repertuaras. Toks pokytis – labai natūralus, nes pasikeitus vadovams, natūraliai keičiasi repertuaro parinkimo kriterijai, kuriuos lemia individualus vadovo stiliaus, estetikos, šokio meno suvokimas.

Esminis „Sietuvos“ šokių programos pasikeitimas – joje atsiradę V. Ūsovo sukurti šokiai. „Žalnieriukas“, „Galiopas“, „Seno Vilniaus polka“, „Burtai“ („Sekminių ratelis“) – tai šokiai, kurie ilgam laikui įsitvirtino ansamblio repertuare ir kartu su tokiais kūriniais kaip „Iškilmingas aplinkinis Žolynėlis“ (V. Buterliavičiaus choreografija) bei „Folklorinių šokių siuita“ (pritaikė H. Uznys) sudarė daugelio koncertų pamatą.

Jau pačioje vadovavimo ansambliui pradžioje ryškėjo V. Ūsovo kriterijai, kuriais jis rėmėsi rinkdamasis šokius:

a) Kūrinio naujumas,
b) Savitumas,
c) Ribotas paplitimas.
Taigi, dauguma ansamblio šokių buvo nauji, išskirtiniai, mažai šokami kitų kolektyvų. Tikriausiai būtent dėl šios priežasties „Sietuva“, vadovaujant V. Ūsovui, savo programose beveik niekada nešoko J. Lingio ar J. Gudavičiaus šokių. Stengdamasis, kad ansamblis išsiskirtų iš kitų, jis ieškojo mažiau paplitusių, mažiau šokamų, bet įdomių kūrinių. Toks atsiribojimas nuo populiarumo ir provincialaus linksmumo iš „Sietuvos“ repertuaro kuriam laikui išbraukė net tradicinę polką. Buvo juokaujama, kad „Sietuva“ – kone vienintelis ansamblis, tyčia nešokantis polkos tipo šokių.

Noras savo repertuarą paįvairinti naujais originaliais kūriniais skatino V. Ūsovą į ansamblį kviesti kitus choreografus, kas šie sukurtų naujų šokių. Taip atsirado R. Tamučio „Antelė“ ir N. Vekeriotaitės „Pamario apvalcius“, kuriam laikui tapęs daugelio „Sietuvos“ pasirodymų prisistatomuoju šokiu. Pavyzdys – svarbiausio 2004 metų koncerto „Aukso paukštės apdovanojimų“ programos ištrauka:

1. Pamario apvalcius, N. Vekeriotaitės choreografija
2. Šeiris, V. Buterliavičiaus choreografija
3. Sukutis, A. Kondratavičiaus choreografija
4. Mudu abudu, I. Čekanauskaitės ir V.Mačiulskio choreografija
5. Krikoniškių kadrilius, R.Tamučio choreografija
6. Apynėli, tadujo, R. Markūno choreografija
7. Pempel, pempel, D. Radvilavičienės choreografija
8. Ūsanykas, J.Danio choreografija
Sudaryta programa – gana įdomi ir savita, o minėti šokiai tikrai ne dažniausiai regimi koncertuose. Šokama sutartinė „Apynėli, tadujo“ ir kone vienintelis lietuvių liaudies solinis sceninis šokis „Sukutis“ tai tik patvirtina. Pateiktoje koncerto programoje nėra „tipinės“ polkos. Nėra net V. Ūsovo sukurtų šokių.

Minėta „Aukso paukštės“ koncerto programa atskleidžia dar vieną svarbų „Sietuvos“ repertuaro bruožą – rafinuotumą ir subtilumą, todėl nieko stebėtino, kad šokių, vaizduojančių valstiečių kasdienybę, ansamblio repertuare beveik nėra. Ansamblio šokimo stilius be judesių plastiškumo, puikaus šokio technikos išmanymo ir dėmesio partneriui – neįsivaizduojamas. Rafinuotumas ir judesio gracija – išskirtinės choreografo ansambliui diegiamos savybės.

Naujausi šokiai

Siekis turėti naujų kūrinių iki šiol skatina „Sietuvos“ vadovą kurti ir kviesti choreografus statyti naujų šokių. Naujausi V. Ūsovo kūrybos darbai – šokiai „Taukačikas“ ir „Šleiva, kreiva karvė“ – net įtraukti į 2009 m. rengiamos Tūkstantmečio Dainų šventės Šokių dienos programą.

Šiandien taip pat aktyviai bendradarbiaujama su baletmeisteriu Alfredu Kondratavičiumi, kurio sukurti šokiai pasižymi išties savitu stiliumi. „Sietuva“ ir anksčiau mėgo A. Kondratavičiaus kūrybą: pieš dešimt metų ansamblis šoko jo šokius „Verpėjos“ ir „Sukutis“, o pastaraisiais metais „Sietuvai“ sukurti „Aušra“ ir „Jorė“, pavasario tematikos, įdomūs, sudėtingi, modernūs šokiai. Nieko keisto, kad šokio specialistai ir profesionalai juos vertina skirtingai: vieni stebisi pasirinkta neįprasta šokio leksika, muzika, kiti – „keistomis“ kompozicijomis ir temos interpretavimu. Gal tai modernioji kryptis liaudies šokyje? Kaip ir vis populiarėjantis „folkšokas“.

Apibendrinant galima sakyti, kad siekis išskirti ansamblį iš kitų skatino V. Ūsovą ieškoti, kurti, bendrauti: ieškoti naujų ir nepelnytai primirštų šokių, kurie „Sietuvos“ repertuare vėl būtų atgaivinti, kurti savus, scenai pritaikant folklorinę medžiagą ar vadovaujantis vien savo vaizduote, bendrauti su kitais kompozitoriais ir choreografais. Tikimės, kad V. Ūsovas ir toliau savo kūryba turtins sceninių liaudies šokių kraitį.

2009 m. balandis
Edmundas Žička
Redagavo Aušra Kupinaitė


2009 Kovas Meno vadovo jubiliejus

Gražiu koncertu kovo 14 dieną paminėjome „Sietuvos” meno vadovo Vladimiro Ūsovo jubiliejų. V. Ūsovo biografiją, pasakojimus apie darbo patirtį ir meilę šokiui galite rasti skyre”Vadovai”.


2009 Kovas Maestro jubiliejus

Maestro Arvydas Baleniūnas gimė 1939 m. Kaune. Muzikuoti pradėjo dar namuose, būdamas vos 6 – 7 metų. Pirmas instrumentas – akordeonas, vėliau ir smuikas. 1961 m. baigė tuometinį Vilniaus pedagoginį institutą, chorvedybos specialybę. Studijų metais buvo privalu mokėti groti fortepijonu, tad A. Baleliūnas išmoko ir šį instrumentą „suvaldyti“. Baigęs mokslus, dirbo mokykloje muzikos mokytoju, taip pat „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje, bet daugiausia metų atiduota Balio Dvariono muzikos mokyklai.

Keliai į „Sietuvą“ atvedė daugiau nei prieš dvidešimt metų. A. Baleniūnas buvo pakviestas čia dirbti vietoj buvusio koncertmeisterio. Tiek buvusios šokėjų kartos, tiek dabartiniai ansamblio nariai visada maloniai prisimena virtuoziškai A. Baleniūno grojamos muzikos taktus, kai kojos per repeticijas pačios kilnojasi. Atrodo, repeticija – kasdieninė, o žiūrėk, repetuodamas valso žingsnį išgirsti Vienos valsą ar kitas jau klasika tapusias melodijas. Taip ir norisi ne šokti, o sustoti ir klausytis.


2009 Kovas Sezonas įpusėjo

Vasario 16 d. „Sietuva“ kartu su kitais Vilniaus miesto kolektyvais kaip ir kasmet dalyvavo Nepriklausomybės dienai skirtame koncerte. Šiam pasirodymui kiekvienais metais rimtai ruošiamasi, repetuojama. Tačiau norisi pažymėti, kad „Sietuvai“ tai nebuvo vienintelis svarbus koncertas šį sezoną. Vasario 4 d. šokėjai dalyvavo labdaros vakare, kurio metu surinkti pinigai bus puiki parama sanatorinei mokyklai.

Vasario 22 d. savo šokiais ir muzika džiuginome susirinkusiuosius į knygos pristatymą, kurios autorius yra vienos iš mūsų šokėjos senelis. Tą vakarą ne tik suteikėme gerų emocijų žiūrovams, bet ir patys jų „pasikrovėme“, kai publika visai nelauktai sugiedojo mūsiškiams „ilgiausių metų“.

Kovo 11 d. ansamblis buvo pakviestas į Šalčininkus, kur koncertavo Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre. Tikimės, kad patikom žiūrovams ir nustebinom juos rūbų gausa (mūsų šokėjoms tai buvo puiki proga sudalyvauti rungtynėse „kas greičiau persirengs“). Koncertas Šalčininkuose buvo išties vykusi kovo 14 d. jubiliejinio vakaro generalinė repeticija.


2009 kovas Vasario 16-osios koncertas – vienų pamirštas, kitiems – nepamirštamas

Kiekvienais metais gražią tautiškumo ir pilietiškumo idėją puoselėja Vilniaus miesto jaunimo tautinių šokių ir dainų ansambliai. Iškilmingas koncertas, kuriame visuomet mielai dalyvauja Vilniaus universitetų ir kolegijų kolektyvai, iki šiol koncerto žiūrovus nustebindavo įdomia režisūra, scenografija ir bendra lietuvių tautosakos ir papročių idėja, jungusia choreografiją, muziką, dainas. Koncerte ne vieną kartą dalyvavo garsūs Lietuvos atlikėjai: dainininkas Povilas Meškėla, Veronika Povilionienė, Loreta Sungailienė, ansamblis „Sadula“. Šiais metais Nepriklausomybės dienos koncertas vyko Vilniaus universiteto Gamtos fakulteto rūmuose ir, deja, visiškai nesulaukė miesto savivaldybės dėmesio. Tenka tik apgailestauti, kad valdžios atstovai šio jau 28 metus rengiamo koncerto nėra linkę remti nei finansiškai, nei morališkai, ir juo labiau dabar, kai Lietuva mini savo vardo tūkstantmetį bei yra gavusi Europos kultūros sostinės statusą.

Kad ir kaip bebūtų, šokėjams vasario 16-oji visada būna graži šventė. Šiais metais „Sietuvos“ ansamblis savo naujuoju šokiu „Jorė“ tarsi atvėrė scenos uždangą ir pradėjo renginį. Vieni kolektyvai keitė kitus, šokis vijosi šokį – žiūrovams tikrai neteko nuobodžiauti. O ir patys šokėjai po savo pasirodymų sėsdavosi į salę ir griausmingais plojimais sveikindavo dar tik pasirodysiančius. Reikia pasidžiaugti, kad „Sietuva“ kasmet dalyvauja vasario 16-osios proga rengiame koncerte ir kaskart nustebina savo nauja įdomia choreografija.

Aušra Kupinaitė


2009 vasaris Kviečiame į Jubiliejinį koncertą

Jaunimo tautinių šokių ansamblis „Sietuva” kviečia į Vladimiro Ūsovo jubiliejinį vakarą, kuris įvyks 2009 m. kovo 14d. 16 val. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos aktų salėje (Antakalnio g. 52).

Koncerte dalyvaus Vilniaus karininkų ramovės ansamblis „Neris”, Vilniaus kolegijos ansamblis „Voruta”, Vilniaus pagyvenusių šokių kolektyvas „Linksmuoliai”, taip pat kolektyvas iš Birštono ir mes – ansamblis „Sietuva”.


2009 vasaris Vasario 16 d. koncertas

Tradicinis Vilniaus miesto tautinių šokių ir dainų ansamblių koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atrūkimo dienai paminėti, įvyks 2009 m. vasario 16 d. 16 val. Vilniaus universiteto Didžiojoje Auloje (VU Gamtos fakultetas, Čiurlionio g.).

Šventiniame koncerte dalyvauja Vilniaus miesto ansambliai: „Vilnis”, „Voruta”, „Vilniaus pynimėlis”, „Neris”, „Vingis”, „Ievaras”, „Sietuva” ir VU dainų ir šokių ansamblis.
Maloniai kviečiame.


2009 sausis Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio. Prašymą ir pildymo taisykles galima surasti VMI internetiniame puslapyje.
Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:
Kodas – 300573316
Pavadinimas – Lietuvos choreografų asociacija
Adresas: Vilnius, B. Radvilaitės g. 8


2009 sausis Koncertiniai rūbai

Džiaugiamės, kad pagaliau pasiūti nauji ansamblio koncertiniai rūbai.


2009 sausis Nauji metai, nauji planai

Paskutinis 2008 metų pasirodymas tradiciškai įvyko kolegijos aktų salėje, kalėdiniame vakare. Pašokome ir išėjome kalėdinių atostogų, kad pailsėti ir pasisemti naujų jėgų naujiems metams. Nes „jaučio“ metų pradžia sietuvai žada būti šokinga. 2009-tais metais ansamblis planuoja dalyvauti tradiciniame vasario 16 d. koncerte, kovo pradžioje pažymėti ansamblio meno vadovo septyniasdešimtmetį, pasiruošti tūkstantmečio dainų šventei, išvykti į tarptautinį festivalį Vokietijoje ir kt.

Tikim, kad visi numatyti planai bus sėkmingai įgyvendinti.


2008 Lapkritis Naujasis šokis „Jorė”

„Žeme, Žemele, vyk šalin gruodą, augink rugelius ir nešk namams skalsios duonos. Leisk piemenėliams kūlvirsčiais tave išbudinti, leisk paukščių klegesiais prikviesti šilumą“. Tokia įžanga pradėjome naujojo Alfredo Kondratavičiaus šokio „Jorė“ mokymąsi. Žinodami, kad šis choreografas nesitenkina tradicine polkute ar standartiniais muzikos taktais, nusiteikėme išvysti kažką tikrai „ne iš tos operos“. Gal dėl to labai ir nesistebėjome, kai merginos virto paukšteliais, straksinčiais čia ant dviejų, čia ant vienos kojos, vaikinai buvo priversti suremti savo „sparnus“, o piemenukai – kūliais ritinėtis. Žinoma, linksmiausias šokio personažas – viršaitis, ne tik tvirtu žingsniu įžengiantis į sceną, šmaikščiai mokantis piemenukus, bet ir išdidžiai nusilenkiantis lietuviškai duonai.

Šio naujojo šokio premjera – 2008 m. lapkričio 29 d. Trakuose vyksiančiame IV Jaunimo tautinių šokių festivalyje „Žvaigždūnė“.


2008 Spalis Koncertai

Artimiausias koncertas numatomas 2008 m. lapkričio 29 d. Trakų kultūros centre, IV-ame Jaunimo tautinių šokių festivalyje “Žvaigždūnė”.
Taip pat ansamblis yra pakviestas dalyvauti koncerte „Metų aidai” 2008 m. gruodžio 6 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre kartu su kitais šokių kolektyvais.


2008 Spalis „Sietuvos” ruduo

Kaip ir kasmet „Sietuva“ rudenį pradėjo pasitikdama naujus šokėjus, mokydamasi naujų šokių, planuodama šio sezono repertuarą. Kad nepasiduotume rudeniniam snauduliui, vadovas V. Ūsovas pasiūlė naują šokį – „Dunda grindys“, kuriuo savo koncertus paprastai „vainikuoja“ valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“. Šokėjų energija ir pastangos „susukti“ kiekvieną junginį – tuo dabar gyvename.

Naujiems „Sietuvos“ nariams linkime geros nuotaikos ir užsispyrimo pralenkti ansamblio „senbuvius“.
Visi kartu pasidžiaukime auksiniu rudeniu!


2008 Rugsėjis Sveikiname!

Sveikiname Ievą ir Gytį, šį spalvingą rudenį sumainiusius aukso žiedus!


2008 Rugsėjis Jei aplink Lietuvą, tai tik su „Sietuva”

keliautojaiPaprastai vasara – atostogų metas, tačiau „Sietuva“ net ir per atostogas vieni be kitų negali, ir tai smagu.

Per ilgąjį Joninių savaitgalį „šturmavom“ Aukštaitiją. Pasilabinę vieni su kitais Dusetose, kelionę tęsėme kas Molėtuose, kas „su užsidegimu žygiuoti“ pėstute kulniavo iki Zarasų.

Rugpjūčio pradžioje mūsų šturmą pajuto Dzūkijos miškai. Aplankėm Grūto parką, Miško aido muziejų, Druskininkus, Liškiavos vienuolyno ansamblį, juodosios keramikos dirbtuves, o dulkes nuo kojų plovėme Merkinės pirtelėje. Reikėtų pažymėti, kad tokį platų pažintinį turą po Dzūkiją surengėm ne tik sau, bet ir ansamblio svečiui iš Olandijos Robui. Jis buvo savanoris festivalyje, kuriame šiemet dalyvavo „Sietuva“. Matyt, sužavėtas lietuvaičių, jis nusprendė aplankyti mūsų šalį, o mes jau pasistengėm jam aprodyti ne tik Vilnių, bet ir miškingus peizažus bei supažindinom su tam tikrais gyvenimo ypatumais čia, Lietuvoje.

Rugsėjį pradėkime gerai nusiteikę ir su naujomis mintimis. Štai keletas tokių iš šokėjų „aukso fondo“: „Manau, šiems metams užteks kelionių po Lietuvą, bet kiti metai taip pat bus ne ką blogesni. Juk mūsų neaplankyti dar liko du Lietuvos regionai: Žemaitija ir Suvalkija. Laiko pasiruošti yra tikrai nemažai, taip kad Giedrutė ir Andrius, manau, tikrai suspės :)) […] Kad ir kaip būtų, nuo šiol mums tikrai reikia daugiau laiko leisti kartu, organizuotis išvykas, pasisėdėjimus ir pan. Juk toks kolektyvo „gipsavimasis“ neabejotinai duoda naudos ir tvirtina šaunaus mūsų būrio santykius.“


2008 Rugsėjis Naujų narių priėmimas

JAUNIMO TAUTINIŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS “SIETUVA”

KVIEČIA

VISUS, NORINČIUS ŠOKTI IR GROTI, KVIEČIAME ĮSILIETI Į MŪSŲ JAUNATVIŠKĄ KOLEKTYVĄ

Laukiame Jūsų kiekvieną rugsėjo pirmadienį ir ketvirtadienį 18.30 val. Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos mažojoje sporto salėje, Antakalnio g.54 (šalia Šilo tilto)

Ansamblyje “Sietuva” Jūsų laukia naujos pažintys, įspūdžiai, kelionės, koncertai, konkursai ir t.t.

Mes neleisime Jums liūdėti ilgais vakarais.

Nepraleisk progos ir ateik!

Tel. pasiteirauti: +370 674 08391 Edmundas


2008 Rugpjūtis Dalinamės prisiminimais apie Olandiją

Giedrutė:
„Kelionė į Olandiją buvo nuostabi! Pilna įspūdžių ir netikėtų nuotykių.

Vėluojantis bei Lenkijos viduryje sugedęs autobusas nežadėjo nieko gero. Tačiau Olandijoje buvome maloniai sutikti: visą kelionės laiką nuoširdžiai mumis rūpinosi organizatoriai. Esame nuoširdžiai jiems dėkingi už pastangas. Nors koncertų netrūko, po 3-4 per dieną, tačiau po jų dar turėdavome jėgų nuvykti prie jūros ar sudalyvauti organizatorių surengtuose vakarėliuose. Taip pat teko pasimokyti įvairių kitų šalių šokių, pavyzdžiui, Indonezijos šokio su lėkštutėmis bei pilvo šokio.”

Justinas_NLŽička:
„Džiugu, kad šiemet ansambliui pavyko išvykti į tarptautinį festivalį užsienyje ir, nors dalis ansambliečių į Olandiją važiavo jau antrą kartą, manau, kad nusivylusių nebuvo. Tiesą pasakius, šios kelionės organizavimas pareikalavo daug pastangų, o ir pati kelionė prasidėjo nelabai sklandžiai. Kita vertus, dabar tikrai turime ką prisiminti ir iš ko pasijuokti. Pats festivalis buvo gana kuklus ir nedidelis, tad prieš pasirodymus niekas per daug nesijaudindavo, juolab, kad turėjome ir kitų „vaistų“ – linksmuosius Justiną ir Andrių (Paltuką)”

Edvardas:
„Kelionė pirmyn vyko su nuotykiais: autobusas smarkiai vėlavo, o po to dar ir sugedo viduryje Lenkijos. Tas 9 valandas, per kurias turėjome vaikščioti po Potsdamą, praleidome nedideliame Lenkijos miestelyje, kuris iš pradžių pasirodė būsiąs gana neįdomus, bet pavaikščiojus pamatėme, kad jis – gana mielas (su upe ir net šiokiu tokiu senamiesčiu). Atvykusius į festivalio vietą mus pasitiko mažo Olandijos miestelio ramuma, vandens kanalas su didžiuliais laivais ir labai malonūs organizatoriai. Skirtingai nuo žemės ūkio rajone vykusio festivalio, kuriame dalyvavome prieš keletą metų, šį kartą atvykome į pramoninį rajoną su daugybe gamyklų ir didelių laivų jūroje.

Nakvynei skirtas viešbutis buvo idealus vakarėliams, nes šeimininkas vakare tiesiog išeidavo ir palikdavo mus vienus. Deja, tai šiek tiek kenkė koncertų kokybei: šokėjų veiduose buvo pastebimas akivaizdus miego trūkumas. Vis tik už mus atsakingas jaunuolis Robas ne kartą prasitarė, kad mes – labai linksma ir bendraujanti kompanija. Paklausiau Robo, kaip jis tapo vienu iš festivalio organizatorių, o jis man paaiškino, kad kažkada tiesiog ėjo pro miesto aikštę, kur šoko ansamblis ir sutiko pažįstamą organizatorę. Ji neturėjo žmogaus, kuris palydėtų ansamblį, tad Robas labai mielai įsitraukė į šią veiklą. Maistas: valgyti teko daugelyje vietų, tačiau išvada tik viena – Lietuvoje jis tikrai skanesnis.

Koncertų „maratonas“ tęsėsi ir senelių namuose, ir salėse, ir miesto aikštėje. Olandai sakė, kad mūsų šokiai yra saviti ir įdomūs. Ypač juos sužavėjome „Vestuvine suita“. Per surengta įvairių šalių vakarėlį visus nustebinome savo pristatytu labai gausiu nacionalinių vaišių stalu, ant kurio puikavosi lašinukai, juoda duona, obuolių sūris ir net šaltibarščiai.

Važiuodami atgal 9 valandoms sustojome Magdeburge, kuris man atrodė kaip sumažinta Varšuva: praktiškai be senamiesčio ir su daug prekybos centrų pagrindinėse gatvėse.”


2008 Birželis Uždarėm sezoną anksti

Šiemet sezoną uždarėme anksti – gegužės 24 d., kai dalyvavom Ukmergės miesto šventėje. Sušokom Ukmergės miesto aikštėje ir suskubom į apdovanojimo ceremoniją. Čia visą valdžią į savo rankas perėmė ansamblio seniūnė Aušra. Ji buvo ir šio įvykio organizatorė ir vedėja ir diplomų dalintoja. Pradžioje išvardintos nominacijos: didžiausia pažanga, geriausias lankomumas, svarbiausiais įvykis ir pan. Pagaliau pagarsinti diplomantų vardai bei pavardės ir pasipylė aplodismentai. Kas gavo, kas negavo, o kažkas ir neatvyko atsiimti – beveik kaip Oskaro dalybos.

Linksmai praleidus popietę atsisveikinome iki kito susitikimo.


2008 Gegužė Kelionė į Rygą, bet ne į saldainių fabriką

Balandžio 23 dieną „Sietuva“ buvo pakviesta surengti kelis pasirodymus artimajame užsienyje – Rygoje. Vykome drauge su mūsų kolegijos sportininkais, kurie kartu su svečiais iš Estijos, Suomijos bei Latvijos atstovais dalyvavo tarptautinėje sporto šventėje.

Ansamblio sušoktas „Ūsanykas“ ir „Krikoniškių kadrilius“ visiems praskaidrino nuotaiką ir paįvairino šventės atidarymo programą. Be mūsų joje šoko ir Rygos statybos kolegijos tautinių šokių ansamblis, nustebinęs mus porų gausumu bei sudėtinga šokio choreografija.

Apšilę kojas ir pašokę susirinkusiems į sporto salę, išvykome koncertuoti į kitą miesto pusę, visai nesitikėdami, kad teks dalyvauti Jurginių šventėje! Pasirodo, buvome vieninteliai svečiai iš užsienio, tad jautėmės išties pagerbti.

Dar repetuodami savo programą prieš koncertą, spėjome susižavėti latvių šokėjų energija ir nuotaikingais šokiais. Lėto valso ar grakščių pasivaikščiojimų nebuvo verta nė laukti – šeimininkai nepailsdami trypė polką, kur kas greitesnę už mūsiškę, atliko šuoliukus, suktukus. Mums beliko tik žavėtis ir ploti už geros nuotaikos gūsį.

Aušra Kupinaitė


2008 Balandis Koncertas Klaipėdoje

Balandžio 12 dieną „Sietuva“ koncertavo Klaipėdoje, kur buvo surengtas dainų ir šokių ansamblio „Žilvinas“ jubiliejinis šešiasdešimtmečio vakaras. Buvome pakviesti ne veltui: dabartinis „Sietuvos“ vadovas V. Ūsovas beveik 20 metų vadovavo, dirbo ir šokio meno mokė tuometinį „Žilviną“. Todėl tikrai nenustebome, kai buvę šokėjai, vadovai ir kiti, bent šiek tiek įsilieję į ansamblio būrį, dėkojo Ūsovui už profesionalumą ir ryžtą ugdyti tuomet dar jauną „Žilviną“.

„Sietuvos“ šokėjai kaip dovaną atvežė du Ūsovo kurtus šokius, „Taukačiką“ ir „Galiopą“, tarsi norėdami tiek publikai, tiek patys sau įrodyti, kad meistriškas vadovo šokio pojūtis niekur nedingo net ir po kelių dešimčių metų.

Draugiškai pasveikinome „Žilvino“ šokėjus, palinkėjome jiems būti tarsi obelų žiedams, visada elegantiškiems ir džiuginantiems praeivių akį, o rudenį skinti subrandintą vaisių – naujus šokius.

Aušra Kupinaitė


2008 Vasaris „Aušra“

Į pirmąją repeticiją rinkomės nieko nežinodamos ir neturėdamos nei menkiausio supratimo, nuo ko pradėsime ir kuo baigsime įgyvendinti baletmeisterio Alfredo Kondratavičiaus sumanymą – 12 merginų šokį „Aušra“. Pavadinimas tik dar labiau glumino, o vadovo V. Ūsovo pasakojimai apie taktais „nesuskaičiuojamą“ šokio muziką ne vienai merginai kėlė nerimą.

sokis ausra„Aušros“ repeticiją pradėjome nuo susipažinimo su šokio autoriumi Kondratavičiumi, kuris ne vienerius metus dirbo Kauno muzikiniame teatre bei ansamblyje „Lietuva“. Vos pamatę pirmuosius šokio žingsnius supratome, kad mūsų puikiai „susukamos“ polkos šį kartą visai neprireiks; kartu su naujuoju vadovu ne vieną savaitę mokėmės aktorystės judesių, žvilgsnių aštrumo ir įtaigumo. Atrodytų, kad ranką pakelti, galvą pasukti turėtų būti vieni juokai, bet kai tampi „naktimi“ arba „diena“, situacija apsiverčia aukštyn kojom. Niūrus ir šaltas žvilgsnis, staigūs sukaustyti judesiai – štai tokių vaidmenų teko imtis. Kondratavičius su dideliu užsidegimu mums aiškino: „Jūs esate nakties atstovės, tad privalote bijoti šviesos, auštančio ryto, saulės spindulių“.

Taip ir pradėjome „Aušrą“ – nuo tamsių nakties skraisčių, sustingusių figūrų. Pamažu kylant muzikos įtampai, ėmė keistis ne tik merginų skaros, bet ir šokio nuotaika. Rankos ėmė plastiškiau moti, tarytum norėdamos prisišaukti auštantį rytą, saulės šilumą, dienos šviesą. Šaltus žvilgsnius nejučiomis pakeitė lengvos šypsenos, susikaustymą – džiugesys. Iš visų šių nuotaikų merginos tarsi mozaiką sulipdė Saulės laivą, kuris savo baltomis plevenančiomis burėmis plaukė neaprėpiamais dangaus vandenynais, nenutrūkstamu šviesos ir būties ratu.

Aušra Kupinaitė


2008 Vasaris Vaizdo klipas

Skubame pranešti, kad sukurtas ansamblio ‘Sietuva” prisistatymo vaizdo klipas, kuri galite rasti skyrelyje VIDEO. Siūlome pasižiūrėti. +


2008 Sausis Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio. Prašymą ir pildymo taisykles galima surasti VMI internetiniame puslapyje.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:

Kodas – 300573316
Pavadinimas – Lietuvos choreografų asociacija
Adresas: Vilnius, B. Radvilaitės g. 8


2008 Sausis „Sietuvos” Kalėdų stebuklai

Vieną gruodžio vakarą visai nelauktai į „Sietuvos“ ansamblio repeticijų salę sugriuvo „žieminiai“ svečiai – Kalėdų senelis su savo palyda. Raudonai apsitaisęs ir baltą barzdą glostydamas jis pasveikino visus šokėjus, linkėjo gerų ir „šokingų“ ateinančių metų. Atrodo, viskas tuo ir turėjo baigtis, tačiau snieguolės, apstulbusios, kad mūsų šalyje sniego – nei kruopelės, ėmė sukti galvą, ar šventės iš viso įvyks. Dar blogiau: jos ėmė abejoti, ar Kalėdų senelis, sveikinęs šokėjus, iš tiesų yra tikras, ar jo padėjėjai nykštukas ir elniukas nepamiršo pasirūpinti dovanomis. O visi dar labiau sutriko, kad žiūrovų būryje snieguolės rado antrą Kalėdų senelį. Dėl Senelių „tapatybės“ užvirė ginčai ir nuomonių kova, tačiau laimei, Senelis „apsišaukėlis“ išsidavė kas esąs ir buvo priverstas užleisti vietą „Raudonajam“ Kalėdų Seneliui.
Kalėdinę vakaronę baigėme žaidimais ir dovanų dalinimusi, gražių linkėjimų sakymu ir smagiais šokiais.

„Snieguolė“ – Aušra Kupinaitė


2008 Sausis Nuveikti darbai ir planai

Štai ir praėjo 2007 metai, kurie ansambliui buvo tikrai darbingi: surengtas jubiliejinis „Sietuvos“ 50-mečio koncertas, dalyvauta Dainų Šventėje ir festivalyje Vokietijoje – iš viso surengta daugiau nei 15 pasirodymų. Nuo rugsėjo ansamblį papildė nauji nariai. Taip pat iš dalies atnaujinti šokėjų tautiniai kostiumai ir koncertinė programa: pristatyta ne vieno šokio premjera. Sutikite – ne kiekvieni metai pažeria tiek naujienų, įvykių ir įspūdžių. O ką gi ruošia 2008 metai?
2008 metus ansamblis „Sietuva“ žada pradėti nuo tokių koncertų ir surengti šias keliones:
Vasario 16 d. Pasirodymas jungtiniame koncerte Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Balandžio 22-25 d. Kelionė į Rygą
Gegužės 3-14 d. Kelionė į Olandiją


2007 Gruodis Studentų festivalis „Linksminkimos”

Lapkričio 23 ir 24 dienomis „Sietuva“ dalyvavo studentų ansamblių festyvalyje „Linksminkimos“. Dvi dienas mūsų šokėjai, taip pat jaunimas iš kitų Vilniaus, Kauno, Šiaulių universitetų, svečių kolektyvai iš Vengrijos ir Baltarusijos kūrė gražią ir spalvingą šokių pynę. Besikeičiantys šokėjų kostiumai ir tranki muzika – žiūrovams neliko nieko kito, kaip tik smagiai ploti ir „užsikrėsti“ gera nuotaika.

„Sietuvos“ šokėjai koncerte atliko ne tik jau žinomus šokius „Sekminių ratelis“, „Galiopas“, bet taip pat pristatė ir visai neseniai vadovo V. Ūsovo sukurtą vaikinų šokį „Taukačikas“ (muzikos autorė – kompozitorė Jūratė Baltramiejūnaitė). Dar viena premjiera – merginų šokis „Blezdingėlė“. Tiesa, jis jau seniai žinomas liaudies šokių choreografams, tačiau buvo nepelnytai nustumtas užmarštin. V. Ūsovo ir „Sietuvos“ merginų pastangomis „Blezdingėlė“ ir vėl „išskleidė savo sparnus“ scenoje.


2007 Lapkritis Ačiū už paramą

Ansamblis “Sietuva” dėkoja visiems žmonėms, kurie 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio skyrė ansambliui. Už gautus pinigus bus įsigyti vyriški auliniai batai.


2007 Spalis „Sietuvos“ kasdienybė

Kolegijos slenkstį ir vėl mina „Sietuvos“ šokėjai. Mažojoje sporto salėje ir vėl skamba ne tik fortepijonas, bet ir ramus vadovo balsas. Visi pasitempę ir nusiteikę „mankštai“. Šį rudenį šokėjai ne tik polkos, valso ar kitų šokių žingsnius repetuoja ir „šlifuoja“. Klasikinis trenažas – ne ką mažiau svarbus kiekvienam. Merginos prie vienos sienos, vaikinai priešingoje pusėje. Nėra laiko šnabždėtis ar juokauti – tik spėk klausytis vadovo žeriamų prancūziškų žodelių.

Žinoma, tik šiais metais prie ansamblio prisijungusiems ne visada lengva „suraityti“ kojas į plijė ar ramiai išstovėti penktoje pozicijoje. Bet vadovas nei vienam nuolaidų nedaro: ansamblio „seniokus“ sudrausmina už atsipalaidavimą, o iš naujų šokėjų reikalauja stygos tiesumo ir smilgos lankstumo. Ir taip kiekvieną repeticiją. Tačiau nei vienas nesijaučia nepatenkintas: juk kiekvienam šokėjui norisi būti lankstesniam ir grakštesniam. Ypač po matyto Igorio Moisejevo šokių grupės pasirodymo „Siemens“ arenoje. „Sietuva“ užgniaužusi kvapą stebėjo ne tik puikius rusų šokėjų akrobatinius triukus, bet ir įdomias šokių kompozicijas. Šis koncertas paneigė visas abejones, ar tikrai tautinių šokių šokėjui reikia klasikinio pasiruošimo.

„Sietuva“ taip pat jau ėmė ruošti naujus šokius lapkričio pabaigoje vyksiančiai studentų ansamblių šventei „Linksminkimos 2007“. Taigi, vos prasidėję naujieji šokių metai ansambliui pažėrė darbų.

Aušra Kupinaitė


2007 09 17 Kelionė į Erfurtą – indigo spalvos ir liuteronybės lopšį

„Sietuvos“ ansamblis, pamiklinęs kojas šią vasarą Kaune surengtoje Dainų šventėje, išvyko šokti į Erfurte surengtą tarptautinį folkloro festivalį „Danetzare’07” (Vokietija). Visą parą trukusi kelionė autobusu šokėjams neprailgo: kas smagiai dainas dainavo, kas šiaip linksmai šnekučiavosi iki paryčių.

foto prie straipsnioErfurtas mus pasveikino dar šiek tiek „miegodamas“, tačiau net ir šeštą valandą ryte apstulbome pamatę centrinę miesto aikštę – vieną didžiausių ir įspūdingiausių visoje Vokietijoje. 70 plačių laiptų kvietė užlipti ir pasigrožėti Katedros kalva, ant kurios ramybę ir susikaupimą skleidžia įstabi Romos katalikų Šv. Marijos Katedra, o šalia jos Šv. Severijaus bažnyčia, kuri pradėta statyti dar 1280 m. Įėję vidun į Marijos Katedrą taip ir likome stovėti užverstomis galvomis, nes negalėjome atitraukti akių nuo languose sudėliotų spalvingų vitražų, kurie dabar yra gražūs interjero elementai, tačiau liuteronybės skleidimo laikais jų tikslas buvo visai kitoks: Katedros vitražai, pasakojantys įvairias tikėjimo tiesas, turėjo mokyti miestelėnus, kurie nesuprasdavo lotyniškai skaitomų mišių.

Siauros gatvelės, senamiesčio namukai, senove dvelkiantys tiltai – supratome, kad tokiame mieste bus tikrai smagu koncertuoti. Pirmuosius pasveikinimo šokius šokome jaukiame žuvų turgaus skvere. Žinoma, dabar čia žuvų nei su žiburiu nerasi, tačiau kažkada ši aikštė buvo centrinė miesto vieta. Akys raibo nuo namų spalvingumo: štai vienoje pusėje Raudonojo jaučio namas, kitoje – Auksinės karūnos ir Gildijos namai. Nustebome sužinoję, kad tokie namų pavadinimai sugalvoti ne šiaip sau: pasirodo, Viduramžiais statyti pastatai neturėjo savo numerių, todėl pavadinami jie buvo pagal tai, kokie elementai puošė namo fasadą.

Mes stebėjomės Erfurto istorija (juk šiame mieste mokėsi ir kurį laiką gyveno Martynas Liuteris), tačiau miesto gyventojus bei svečius taip pat turėjome kuo nustebinti. „Sietuvos“ muzikantai ne vieną mūsų pasirodymo prisėdusį pasižiūrėti privertė šypsotis ir už parankių susikabinus linguoti. Žiūrovai negailėjo plojimų „Krikoniškių kadriliui“, „Sielininkams“ ar „Ūsanykui“, tačiau „Vestuvinė suita“ ir trankus „Papleštuodegis“ atėmė žadą. Susižavėjimo šūksniais buvo palydėti piršlių ir vestuvių svitos atliekami šokių elementai. Ne veltui dar prieš konkursą vienas vokiečių laikraštis rašė, kad „Sietuva“ – ne tik profesionalia šokimo technika, bet ir akrobatiniais triukais pasižymintis ansamblis.

Ne vieną vakarą miesto gyventojai lipdavo į senamiesčio pašonėje dunksantį Petersbergo kalną (ant šio kalno dar XII a. veikė vienuolynas, tačiau 1664 metais jis virto gynybiniais tvirtovės bokštais, kurie iki šiol saugo miesto ramybę), kad galėtų pasigrožėti ansamblių pasirodymu, o paskui kartu su svečiais iš įvairių šalių pasimokyti folklorinių šokių. Grįždami atgal į Lietuvą smagiai „rikiavome“ įspūdžius prisiminę, kiek juoko ir šypsenų sulaukė lietuviškoji „Oira oira“! Vokiečiai, ispanai, makedonai, vengrai, serbai, kinai – nei vienas nenorėjo likti be poros, kai „Sietuva“ pakvietė kojomis ir pečiais su savo kaimynu susidaužti.

Aušra Kupinaitė


2007 08 27 Naujų narių priėmimas

JAUNIMO TAUTINIŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS “SIETUVA”

KVIEČIA

VISUS, NORINČIUS ŠOKTI IR GROTI, KVIEČIAME ĮSILIETI Į MŪSŲ JAUNATVIŠKĄ KOLEKTYVĄ

Laukiame Jūsų kiekvieną rugsėjo pirmadienį ir ketvirtadienį 18.30 val. Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos mažojoje sporto salėje, Antakalnio g.54 (šalia Šilo tilto)

Ansamblyje “Sietuva”, kuris apdovanotas “Aukso paukšte” kaip geriausias 2003 m. šokių ansamblis, Jūsų laukia naujos pažintys, įspūdžiai, kelionės, koncertai, konkursai ir t.t.

Mes neleisime Jums liūdėti ilgais vakarais.

Nepraleisk progos ir ateik!

Tel. pasiteirauti: +370 674 08391 Edmundas


2007 08 22 Prisiminimai iš Dainų Šventės 2007

Tokio spalvingo grybų lietaus Kaunas tikriausiai dar nebuvo matęs. Geltoni, mėlyni, rausvi ir žali – visi vieningai užtvindė stadionus. Dainų šventės šokiai – atsakingas koncertas, todėl prireikė ne vienos dienos, kad būtų tinkamai jam pasiruošta. Ir visai nesvarbu, kad visą savaitę pliaupiantis lietus šokėjus pavertė tais įvairiaspalviais grybais stadione. Būdavo, atsikeli ryte, pasičiumpi dienos apdarą – gelsvą polietileninį lietpaltį nuo lietaus – ir skubi į repeticiją. Ir kaip nesmagiai jausdavosi tie, kurie šį „drabužį“ pamiršdavo: gamta, tarsi drausmindama išsiblaškiusius šokėjus, tyčia užtraukdavo dangų debesimis ir ne vieną kibirą lietaus ant nugarų išliedavo.

Nuo pat ryto Kauno stadionuose šurmuliuodavo šokėjų grupės. Repeticijų tvarkaraštis priminė mokyklos laikus, kai taip nesinorėdavo keltis į pirmą pamoką, tačiau pavėluoti į ją būdavo labai nesmagu. Taip ir čia: vos vienas kitas šokėjas į stadioną atlėkdavo ne laiku. Tokius miegalius repeticijų vadovai kaip mat pastebėdavo ir garsiai per mikrofoną sudrausmindavo. Kiti pataliukais sau prisiekdavo, kad kitą rytą taip tikrai nebenutiks, nes menkas malonumas, kai į tave sužiūra tūkstančių šokėjų ir visų vadovų akys. „Sietuva” Santakos stadione, Kaunas 2007 m.

repkeRepeticija prasidėjo. Kiekvienas privalo žinoti, į kurią pusę ir kokiu žingsniu reikia šokti. Na, o jeigu tavo vieta pačiame priekyje, privalai jaustis atsakingas ne tik už savo kolektyvo nepriekaištingą šokimą, bet ir už visus kitus, kurie stengiasi sudaryti lygias eiles ar šokių brėžinius. „Sietuva“ per šią Dainų šventę kaip tik ir buvo viena iš tų „vedlių“, už kurios rikiavosi kolektyvai iš kitų Lietuvos miestų, o taip pat šokėjų grupės iš užsienio.

Laisvas laikas – tik per pietų pertrauką. Miesto autobusais ar savu transportu šokėjai skubėdavo į naujuosius savo namus – mokyklas. Šurmuliuojanti jaunimo minia greitai užtvindydavo valgyklas. Tik spėk dairytis, ar dar yra laisvos vietos prie stalų, ar šį kartą gausi samtį sriubos. Tokios situacijos – geriausias kolektyvų darnos, savitarpio supratimo ir draugiškumo išbandymas. Jei dar likdavo laisvas pusvalandis iki repeticijos, norėdavosi bent trumpam pailsinti pavargusias kojas ar tiesiog nusiauti lietaus permerktus batus. Tada griūni ant mokyklų klasėse išrikiuotų čiužinių, užmerki akis, o ausyse vis tiek skamba įsakmus balsas: „…rateliai sukasi į dešinę, vienas du trys, vienas du trys. O dabar bėgamuoju žingsniu susikabinę poromis…“

Žinoma, finalinis koncertas, žiūrovų šypsenos ir plojimai, artimųjų sveikinimai ir vadovų šilti žodžiai į užmarštį lengvai nugramzdina per repeticijas taip dažnai jaustą nuovargį ir susierzinimą. „Sietuvos“ šokėjai šioje Dainų šventėje šoko darbo dalies šokius, todėl trumpam buvo virtę kaimo jaunimu, kuris kiekvieną pavasarį pagarbiai sveikina žemę, augina, rauna ir mina linus, kol galų gale išaudžia baltos drobės rietimus. O kai visi darbai jau pabaigti, nusišluostai prakaitą, pasičiumpi savo porą ir smagiai trypiate „Suktinį“.

Aušra Kupinaitė


2007 07 19 Sietuvos apdovanojimai

Pagaliau „Sietuva“ įvertino tuos, apie kuriuos patyliukais buvo kalbama visus metus. Išsirinkome savo šauniausius! Budrios šokėjų akys „užfiksavo“ ne tik ansamblio linksmuolį ar smagiausią metų atradimą: ilgiau šokantys „Sietuvos“ nariai pagyrė ne vieną naujoką už sparčiai padarytą pažangą. Visi kartu pripažinome, kad šie metai buvo iš tiesų „permirkę“ prakaitu – reikėjo pasiruošti jubiliejiniam ansamblio koncertui, kasmetiniam vasario 16-osios minėjimui Dramos teatre, išmokti naują Dainų šventės repertuarą ir sėkmingai sudalyvauti tarptautiniame ansamblių festivalyje Vokietijoje.

Žinoma, įdomiausia apdovanojimų vakaro dalis – padėkos raštų įteikimas. Kiekvienas džiaugėsi, kad buvo įvertintas ir pastebėtas. Na, o tie, kuriems šiais metais nepavyko pasimatuoti laurų vainiko, nenusiminė. Juk ansamblio apdovanojimai – tai graži kiekvienų metų tradicija.


2007 04 12 Sietuvos jubiliejus

Paskutinė kovo mėnesio diena jaunimo tautinių šokių ansambliui „Sietuva“ reiškė viena – kaip įmanoma geriau ir profesionaliau sušokti tai, kas tiek daug vakarų ir savaitgalių buvo repetuota. Būtent šią dieną Vilniaus Statybos ir dizaino kolegijoje įvyko jubiliejinis ansamblio koncertas, pavadintas „50 metų šokio sūkuryje“. Tiek buvusių, tiek ir esamų ansamblio narių pastangomis gimė įspūdingas reginys ne tik į koncertą susirinkusiems šokėjų ir muzikantų artimiesiems, bet taip pat ir kitų ansamblių vadovams, kurie jau po koncerto gyrė ir geru žodžiu minėjo kolegijos ansamblio „Sietuva“ šokių grupės vadovą Vladimirą Ūsovą ir orkestro vadovą Lauryną Vaitkų už puikų pasiruošimą koncertui.

Renginį vedė muzikologė Loreta Sungailienė, todėl nenuostabu, kad retkarčiais šokėjai ir muzikantai jausdavosi kaip televizijos laidoje „Duokim garo“. O „garo“ tikrai netrūko, ypač kai scenoje staiga išdygdavo šešios baltomis skarelėmis ryšinčios mergaitės, kurias stropiai prie verpimo ratelių „lenkdavo“ sijonus pasikaišiusi bobutė. Scenoje „vėjus kėlė“ ir „Galiopas“: nuo sukinių gausos galėjo ne tik šokėjams, bet ir žiūrovams galvos apsvaigti. O kur dar „Ūsanykas“ arba „Krikoniškių kadrilius“ – kiekviename šokyje pasakojama vis skirtinga istorija, todėl susirinkusiems į koncertą nelikdavo nieko kito, kaip tik bandyti atspėti pagrindinę šokyje „užkoduotą“ mintį.

„Sietuva“ šiame jubiliejiniame koncerte pristatė ne tik jau seniai šokamus, bet ir visiškai naujus kūrinius. „Šleivapolkė“ ir „Našlė“ pirmą kartą atiduotos žiūrovų „nuosprendžiui“. Reikia pasidžiaugti, kad šie šokiai, sukurti pakankamai seniai, vadovo iniciatyva buvo pritaikyti ansambliui ir įtraukti į jo koncertinę programą.

Šokis „Našlė”Kad koncertas netaptų per daug oficialus ir „šaltas“ renginys, labai stengėsi ir senieji „Sietuvos“ šokėjai. Jie iš Vilniaus, Ukmergės, Alytaus ir kitų miestų aktyviai rinkosi į pirmąsias repeticijas, vos tik buvo paskelbta apie jubiliejinio koncerto organizavimą. Buvo smagu žiūrėti, kaip energingai ir noriai jie ėmėsi repetuoti net kelis šokius, nors kai kurie žmonės to nebuvo darę daugiau nei dešimt metų. Bereikėjo išgirsti muziką ir kojos pačios kilnodavosi. Į koncertinę programą nuspręsta įtraukti šokį „Pamario apvalcius“, nes jo autorė – buvusi „Sietuvos“ ansamblio šokėja, šiuo metu pati dirbanti šokių mokytoja.Bendra nuotrauka

IMG_6758Pasibaigus šokių programai, į sceną pamažu kilo buvę ansamblio vadovai ir tie, kurie norėjo juos pasveikinti. Gražiais prisiminimais apie „Sietuvos“ šokėjus pasidalino pirmoji ansamblio vadovė Zita Duobienė, kuri dar 1956 metais subūrė vos šešių šokti norinčių merginų būrelį. Nebuvo pamiršti ir tie vadovai, kurie, kad ir kaip būtų gaila, jau niekada nebepamatys besikeičiančių šokėjų kartų. Plevenanti žvakės liepsna – pagarba mirusių vadovų darbui ir jų pasiryžimui skleisti meilę šokiui.

Dabartinis „Sietuvos“ vadovas Vladimiras Ūsovas nuoširdžiai dėkojo visiems, be kurių pagalbos būtų buvę labai sunku suorganizuoti tokį gražų renginį. Kolegijos dėstytojų, vadovybės ir pačių ansamblio narių pastangomis jubiliejinis koncertas tapo ne tik galimybe parodyti tai, kas išmokta, bet taip pat privertė bent trumpam stabtelėti ir įvertinti, kiek daug laiko, kantrybės, užsispyrimo ir noro per šiuos penkiasdešimt metų buvo „įdėta“ į „Sietuvą“.

Aušra Kupinaitė


2007 04 02 Laukia daug darbų

Rodos, praėjus jubiliejiniam ansamblio “Sietuva” koncertui reikėtų visiems leisti pailsinti kojas, tačiau šokėjai žino, kad taip nebus. Laukia daug darbų.

Pirma, reikia pasiruošti peržiūrai į Dainų šventę, kuri šią vasarą vyks Kaune. Ansamblis visą šį sezoną įtemptai ruošėsi savo penkiasdešimtmečio koncertui, todėl 2007 m. Dainų Šventės repertuaras liko „už borto“. Laikas bėga, todėl nėra kada ilsėtis: penkis šokius reikės išmokti per dvi savaites! Dainų šventės šokiai – tai “Žemynėlė” (vaikinų, chor. L. Kisielienės), “Linai”, “Tryptas” (chor. E. Morkūnienės), “Mintinis” (chor. V. Mačiulskio) ir “Eisim, sesulės” (merginų, chor. B. Navickaitės). Darbo daug, bet jei gerai pasirodysime per apžiūrą, be sąžinės graužimo leisime kojoms „paatostogauti“.

„Katino dienų“ šokėjai nesitiki ir po Dainų šventės, nes iškart po jos “Sietuva” dalyvaus tarptautiniame festivalyje “Danetzare’07” Vokietijoje. O pasirodymai užsienyje – tai ne tik galimybė pakeliauti, papramogauti, bet ir didelė atsakomybė, nes kolektyvas atstovaus savo šalies kultūrai ir pristatys ją kitiems dalyviams: Serbijai, Slovakijai, Taivaniui (Kinija), Indonezijai, Liuksemburgui, Makedonijai, Ispanijai, Vengrijai ir Vokietijai.

Taigi, visiems sėkmės ir ištvermės.


2007 03 05 Jubiliejinis koncertas

Kviečiame į jubiliejinį ansamblio „Sietuva” koncertą, kuris įvyks š.m. kovo 31 d. 16 val. Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos aktų salėje.
(Antakalnio g. 54, Vilnius)


2007 02 27 Dėl 2 proc. paramos ansambliui

Kviečiame paremti ansamblį ir skirti jam 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokeščio. Prašymą ir pildymo taisykles galima surasti VMI internetiniame puslapyje.

Paramos gavėjo duomenys reikalingi užpildant prašymą:

Kodas – 300573316
Pavadinimas – Lietuvos choreografų asociacija
Adresas: Vilnius, B. Radvilaitės g. 8